Ana SayfaTürkiyeBir istifa haberi de Sakarya'dan: Bu dava AK Parti ile başlamadı, AK...

Bir istifa haberi de Sakarya’dan: Bu dava AK Parti ile başlamadı, AK Parti ile bitmeyecek!

AK Parti’den istifa eden Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Gürsoy, yazılı açıklamasında ”Kuruluşunda eleştirilere sonuna kadar değer veren bir partimiz vardı, şimdiyse eleştiri yapanı, yanlışları söyleyeni hain ilan edecek kadar raydan çıkmış olduklarını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Kuruluşundan beri AK Parti’de yer almış, çeşitli kademelerde görev yapmış olan Hüseyin Gürsoy da Ahmet Davutoğlu ve yeni ekibiyle çalışacağını duyurdu.

İşte Hüseyin Gürsoy’un o açıklaması;

Bu DAVA hakkı üstün tutanların davasıdır…

Siyasi hayatıma Refah Partisi gençlik kollarında başladım. Sırası ile 2 yıl lise başkan yardımcılığı, 3 yıl Selçuk Üniversitesinde fakülte başkanlığı, 2 yıl Üniversite başkan yardımcılığı yaptım.

Refah Partisi ve Fazilet Partisi kapatıldığında, Bu DAVA burada bitmeyecek diyerek Ak Parti tüzüğünü okuduğumda tüzükte yazan maddeler, hayalini kurduğumuz ilkeler olduğu için siyasi hayatıma Ak Parti çatısı altında devam etmeye karar verdim. Çünkü bu ilkeler hak için.

Hiçbir çıkar gözetmeden gece gündüz koşturdum

Sırası ile kurucu Gençlik Kolları İlçe Başkan yardımcılığı,

İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı daha sonrada Ak Parti İl Yönetim Kururu Üyesi olarak Partimin neferi olmaya devam ettim. Partime hizmet etmek için elinden gelen bütün çabayı sarf ettim.

Yönetim kururu üyeliği yaptığım yıllarda aynı yönetimde beraber görev yaptığım arkadaşlarım hiçbir çıkar gözetmeden nasıl çalıştığımın ve nasıl gece gündüz parti için koşturduğumun şahitleridir.

Lakin gelinen noktada görüyorum ki, Ak Parti kuruluş ilkelerini çoktan unutmuş ve Ak Partiye sonradan dahil olmuş arkadaşlar dağdan gelip bağdakini kovmak için yarışa koyulmuşlar.

Hüseyin Gürsoy: Bu dava AK Parti ile başlamadı, AK Parti ile bitmeyecek!

Ama bu DAVA Ak Parti ile başlamadı ve de Ak Parti İle de bitmeyecek.

Kıyamet gününe kadar sürecek olan bu hak ile batılın davası gün gelecek A partisi ile, gün gelecek B partisi ile, gün gelecek C partisi ile yoluna devam edecek.

Sayın Başbakanımız Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nun dediği gibi, tebelalar değişecek ama bizim âşık olduğumuz o ilkeler değişmeyecek.

Ben ve arkadaşlarım, hangi oluşum ve ya bir parti bu hak davanın ilkelerini terk ederse bizde o partiyi terk edeceğiz.

Hangi parti veya oluşum bu ilkeleri şiar edinirse bizlerde bu hareketi sonuna kadar destekleyeceğiz.

Dava kimsenin tekelinde değil

Çünkü bu DAVA ve ÜMMET hiçbir grubun veya partinin tekelinde değirdir.

Hangi grup veya parti bu ilkeleri hayatında uygular ise işte o grup veya parti bu davanın bundan sonraki adresidir.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Sayın Yunus Tever’in gazetelere verdiği demecini büyük bir üzüntü ile okudum.

İhraç için düğmeye basmış.

Sayın Yunus Tever bilsin ki bu DAVANIN ilkelerini terk edenleri, bizler hiç düşünmeden terk ederiz.

Şu anda gelinen noktada Ak Partinin kuruluş ilkelerini terk ettiğini büyük bir üzüntü ile izliyoruz. Kuruluşunda eleştirilere sonuna kadar değer veren bir partimiz var iken, şimdi eleştiri yapanı, yanlışları söyleyeni hain ilan edecek kadar raydan çıkmış olduğunu görüyoruz.

Kuruluş ilkelerini terk eden Ak Partinin bugünden sonra beni temsil edeceğini düşünmüyorum ve aşık olduğum DAVA ’ma başka bir mercide hizmet etmek için kurucu üyesi olduğum Ak Partiden buruk bir şekilde İSTİFA ediyorum.

Kamuoyuna Saygılarımla,

Hüseyin GÜRSOY

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz