Ana SayfaDünyaBir müjdedir gidiyor! Trump da bugün bir müjde açıklayacak... Koronavirüs ilacı bulundu...

Bir müjdedir gidiyor! Trump da bugün bir müjde açıklayacak… Koronavirüs ilacı bulundu mu?

Koronavirüs ilacı mı bulundu? ABD bir numarası Donald Trump'ın bugün pandemi ile mücadelede çığır açacak bilgiler paylaşacağı öğrenildi.

Koronavirüs ilacı bulundu mu? Trump bugün bir müjde verecek. Koronavirüs ile mücadelede tartışmalı tavırlarıyla bilinen ABD bir numarası Donald Trump’ın bugün pandemi ile mücadelede çığır açacak bilgiler paylaşacağı öğrenildi. Duyuruyu Beyaz Saray yaptı.

Beyaz Saray Basın Sekreteri Kayleigh McEnany, ABD Başkanı Donald Trump‘ın bugün yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedavisiyle ilgili olarak ‘çığır açan’ bir açıklama yapacağını duyurdu. 

Koronavirüs ilacı mı bulundu?

Rusya ve Çin’in üst üste geliştirilen aşılar ve fiyatları hakkında açıklama yapmasınan ardından Trmup cephesinden gelen bu cephe heyecan yarattı. Trump koronavirüs aşısı hakkında mı konuşacak merak konusu.

Beyaz Saray Basın Sekretri McEnany, Trump’ın bugün gerçekleştireceği duyuruda ABD Sağlık Bakanı Alex Azar, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) Başkanı Stephan Hahn’ın da bulunacağını açıkladı. 

ABD Başkanı Trump, dün FDA’yı ‘kanıt sunmadan Koronavirüs aşı denemelerini ertelemekle’ suçlamıştı. Trump, “Derin devlet ya da her kimse FDA üzerinden ilaç şirketlerinin aşı testleri ya da farklı tedaviler için insan toplamasını engelliyor” ifadelerini kullanmıştı. Trump, aşı çalışmalarının ‘bilinçli bir şekilde’ 3 Kasım’da gerçekleşecek başkanlık seçimi sonrasına ertelenmeye çalışıldığını söylemişti. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,683TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri