Ana SayfaTürkiyeBir Ömür Bin Haber: Kadir Sabuncuoğlu

Bir Ömür Bin Haber: Kadir Sabuncuoğlu

Bir Ömür Bin Haber adıyla bir kitap yayınlayan usta gazeteci Kadir Sabuncuoğlu, yeni kitabı hakkında Atatürük Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde gazeteci adaylarıyla sohbet etti.

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencileri usta gazeteci Kadir Sabuncuoğlu ile bir araya geldi. Doç. Dr. Besim Yıldırım hocanın daveti üzerine iletişim fakültesine gelen Kadir Sabuncuoğlu gazetecilik ve basın üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Usta kalem kariyeri boyunca yaşadığı olayları anlatırken günümüz gazeteciliği hakkında da gençleri aydınlattı.

Sohbet havasında geçen programın sonunda gazeteci Kadir Sabuncuoğlu kaleme aldığı Bir Ömür Bin Haber kitabını imzalayarak genç gazetecilerle fotoğraf çektirdi.

Kadir Sabuncuoğlu kimdir?

Kadir Sabuncuoğlu 17 Aralık 1947 Erzurum’un Hasankale ilçesinde dünyaya geldi. Öğretmenlik yaparken, 1975 yılında gazeteciliğe Hürriyet Haber Ajansı’nın Pasinler muhabiri olarak başladı.

1976 yılında Hürriyet Haber Ajansı’nın Erzurum bölge bürosunda muhabir olarak profesyonel olarak gazeteciliğe adım atan Sabuncuoğlu 1979′ da aynı büronun bölge temsilcisi oldu. Ardından 1990 senesinde Günaydın Gazetesi Elazığ Matbaa Müdürü oldu.

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nin kuruluculuğunu üstlenerek 6 yıl başkanlık yaptı.

2017 yılında emekli olan Kadir Sabuncuoğlu yine aktif olarak gazetecilik mesleği ile uğraşmaktadır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,686TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz