Ana SayfaTürkiyeBir ‘sayın yeni yazar’ olarak Ahmet Kekeç’in ‘derdi ve davası’

Bir ‘sayın yeni yazar’ olarak Ahmet Kekeç’in ‘derdi ve davası’

Star gazetesinin iki starı Ahmet Kekeç ve Fadime Özkan, bugün Gül, Davutoğlu ve Babacan’ı konu alan ve ‘arkalarındaki gücü’ işaret eden yazılar yazdı.

Fadime Özkan yeni bir siyasal hareketin içerisinde/önünde yürüdüklerini söylediği ‘üçlü’nün hesaplarının tutmayacağı uyarısında bulundu. Yeni bir İmamoğlu projesinin başarı şansına sahip olamayacağını yazdı. Ama birçok ‘yandaş’ gibi iktidarın yanlışlarını görmemeyi tercih etti.

Ancak benzer içerikli yazı kaleme alan Kekeç’in ironik, Yılmaz Özdilvari, alaycı yazısı daha dikkat çekiciydi.

“Bir eski sayın Başbakan” diye Davutoğlu’nun konuşmasına/eleştirisine atıfta bulundu. “Böyle AK Partili düşman başına” dedi.

Davutoğlu’nun “Ak Parti’nin bir ailenin/zümrenin partisi olmadığı uyarısını ti’ye aldı kendince. Ama bir ‘sayın yeni yazar’ gibi davranarak. Yani bir derdi, davası yokmuş gibi…

Davutoğlu’na -ve yazısına eklediği Gül notu ile- yönelttiği “Derdin, davan ne senin kardeşim?” sorusunu kendine de sorması gerektiğini ıskalayarak.

Kekeç, Özkan, Karagül, ötekisi, berikisi yapılan yanlışları, kaybedilen dava ruhunu, incitilen gönülleri görmezden gelmekte ısrar ededursunlar. İstanbul seçimlerinde olduğu gibi kim bilir daha ne tür kayıpların zeminini oluşturacaklarını da hesap etmesinler.

1990’larda ‘bir eski yazar’ olarak ‘sayın’ kabul edilmeseler de okurları nezdinde AK Parti tabanı nezdinden oldukça ‘saygın’ olan Ahmet Kekeç’ler bugün hataları görmeyerek, körü körüne yandaşlık yaparak hangi ‘dava’ya hizmet ediyorlar acaba?

Kekeç’ler Davutoğlu ve diğerlerinin yönelttiği eleştirilere “Yok öyle bir şey” diyebiliyorlar mı? AK Parti’nin hala ‘dava’ partisi olduğunu, bir zümrenin partisi olmadığını söyleyebiliyorlar mı gönül rahatlığıyla?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz