Ana SayfaTürkiyeBir tepki de Altaylı'dan: Okulları açmaktan vazgeçme kararı gece yarısı mı alınır...

Bir tepki de Altaylı’dan: Okulları açmaktan vazgeçme kararı gece yarısı mı alınır kardeşim

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, okulların 1 mart günü açılmasına karar veren ancak son anda kararını değiştiren Milli Eğitim Bakanlığı'ını eleştirdi.

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, okulların 1 mart günü açılmasına karar veren ancak son anda kararını değiştiren Milli Eğitim Bakanlığı’nı eleştirdi. Altaylı yazısında “Okulları açmaktan vazgeçme kararı gece yarısı mı alınır kardeşim!” ifadelerini kullandı.

Fatih Altaylı, “Herkes gibi yapıp, Milli Eğitim Bakanlığı’nı okulları açmak ve açmamak kararsızlığı yüzünden eleştirmeyeceğim. Durumlarını anlamaya çalışıyorum. Karar almak kolay değil. Aklım keşke MEB de merkezi bir karar almak yerine bölgesel kararlar alsa. Vaka sayılarının belirlenen oranın altında seyrettiği illerde okulları açmaya başlasa diyor. Milli Eğitim’de eleştireceğim konu okulları açıp açmaması değil. Açmaya karar verip sonra bundan vazgeçmesi de değil. Benim yanlış bulduğum bunu yapma biçimi. Okulları açmaktan vazgeçme kararı gece yarısı mı alınır kardeşim! Ne bu, gece aniden bastıran kar yağışı mı da gecenin bir saatinde okulları açmaktan vazgeçiyorsun ve bunu gece yarısı velilere bildiriyorsun. Daha doğrusu bildirdiğini zannediyorsun.” düşüncesini dile getirdi.

Altaylı hükümeti şu ifadelerle eleştirdi:

“Millet o saatte ya yatmış ya evde başka işle meşgul. Kimin aklına gelir ki o saatte okulların açılmasından vazgeçilecek ve ertesi gün okula gitmek için hazırlanan çocuklar aslında okula falan gidemeyecek. Yanlış olan bu.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri