Ana SayfaTürkiyeBir Trabzonludan bir Trabzonluya Bir Kartallıdan bir Kartallıya

Bir Trabzonludan bir Trabzonluya Bir Kartallıdan bir Kartallıya

Gerek bakanlıklarda gerek bürokraside gerekse devlet kademelerinde hemşehricilik anlayışı ve lobicilik bir türlü kırılamıyor.

Henüz birkaç gün önce Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bir Trabzonlu olan Cahit Turhan’dan alınıp bir başka Trabzonlu olan Adil Karaismailoğlu’na geçerken bu sefer de okul lobilciliği kendini gösterdi.

Alışıldığı üzere Türk Hava Yolları içerisinde kendisini gösteren Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi lobisi gücünü yine konuşturdu.

Ecertaş sadakatinin karşılığını aldı

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, geçtiğimiz Eylül ayı içerisinde AK Parti İstanbul İl Yürütme Kurulu’nda yer alan İl Teşkilat Başkanı Salih Çağdaş, İl Dış İlişkiler Başkanı Melih Ecertaş, İl Yerel Yönetimler Başkanı Habil Yazıcı, İl Sivil Toplum ve Halkla ilişkiler Başkanı Sedat Ecin görevden almıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’a yakınlığıyla bilinen AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Bilal Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Melih Ecertaş’ı görevden almasının ardından birkaç ay boyunca pasifize olan Melih Ecertaş ise Bilal Erdoğan’a sadakatinin karşılığını THY Yönetim Kurulu üyeliğine getirilerek almış oldu.

Gelenek bozulmadı

Türk Hava Yolları’nın yönetim kurulunda yine alışılagelmiş bir değişiklik yaşandı. Kartal İmam Hatip Anadolu Lisesi mezunu Ogün Şanlıer’in yerine yine Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu, AK Parti eski İstanbul Gençlik Kolları ve eski Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş getirildi.

Melih Ecertaş kimdir?

İktisatçı, iş adamı, Eurasia Yönetim Kurulu Üyesi, AK Parti Gençlik Kolları eski Başkanı. 1987 yılında Bursa’nın İnegöl ilçesinde doğdu. 2004 yılında Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. 2009 yılında Beykent Üniversitesi İşletme ve Uluslararası Ticaret Bölümü’nden mezun oldu. 2008 yılında Fulbright bursunu kazanarak, Amerika Birleşik Devletleri’nde Yüksek Lisans yaptı.

2009 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Bölümü’nü Birincilikle Bitirdi. Lisans eğitiminin ardından kazandığı Fulbright Bursuyla Amerika’nın Boston Şehrinde Emerson College’da Pazarlama İletişimi Alanında Yüksek Lisans Yaptı. MIT/Sloan School Of Management’ta Araştırma Asistanlığının Ardından, Gebze Teknik Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları alanında doktora çalışmasına devam etmektedir.

2011-2019 yılları arasında Çilek Mobilya’da Kurumsal Gelişim Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. 2015-2017 yılları arasında insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı alanında faaliyet gösteren Mental HR’da Kurucu ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Yurt içi ve yurtdışı pek çok organizasyonda “İnsan Kaynakları Sistem Tasarımı, Performans Yönetim Sistemleri, Çalışan Ödüllendirme Modelleri, Stratejik Planlama, Yetenek Yönetimi, İK Dijital Dönüşümü ve Diğer Organizasyonel Gelişim” projelerinde görev almıştır. 2018 yılında Uluslararası Yatırım Danışmanlığı Şirketi Eurasia Invest’in kurucuları arasında yer almıştır ve halen yönetim kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

2012 yılında AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliğine, 2014 yılında AK Parti İstanbul Gençlik Kolları İl Başkan yardımcılığına, 2015 yılında  İl Başkanlığı’na, 2015 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Genel Merkez Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi ile Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı’na seçildi.

29 Mayıs 2017’de AK Parti MYK üyeliği görevine yeniden getirildi. 11 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen Genel Merkez Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi’nde görevini Ahmet Büyükgümüş’e devretti.

Halen gençlikle ilgili çeşitli STK’larda gönüllü faaliyetlerde bulunmaya devam etmektedir. İleri derecede İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Arapça bilen Melih Ecertaş, evli ve iki çocuk babasıdır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri