Ana SayfaTürkiyeBir tweet bile yetiyor AK Parti'den ihraç edilmeye! İşte Selçuk Özdağ'ı ihraç...

Bir tweet bile yetiyor AK Parti’den ihraç edilmeye! İşte Selçuk Özdağ’ı ihraç gerekçesi

AK Parti’nin ihraç ettiği isimlerden biri de partide genel başkan yardımcılığı da yapmış olan eski Manisa milletvekili Selçuk Özdağ oldu. Özdağ’a gönderilen ihraç gerekçeleri metninde Pelikancılar ile ilgili açıklamaları, Başkanlık sistemi eleştirileri ve hükümete yapılan demokratik eleştiriler var.

Özdağ’a iletilen ihraç metninde, sosyal medya paylaşımları, Cumhurbaşkanlığı sistemi eleştirisi, ekonominin gidişatına yönelik yorumları ve Ahmet Davutoğlu hakkındaki demeçleri ihraca sebep maddeler arasında yer aldı.

23 Haziran ‘da devlet televizyonunda canlı yayına çıkan PKK terör örgütü elebaşı Osman Öcalan ile diğer elebaş Abdullah Öcalan’ın ‘seçim malzemesi’ yapılması sözlerinin de ihraç metninde yer aldığı görüldü.

İşte, Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu’nca alınan kararın gerekçeleri şöyle sıralandı:

Basın yayın araçtan ile sosyal medya paylaşımlarında yaptığınız açıklamalar ve 
sergilediğiniz davranışların somut olgular ve tespitler neticesinde; Partimiz ilkeleriyle bağdaşmadığı ve disiplin suçu oluşturduğu, karar altına alınarak, ekleri ne birlikte Başkanlığımıza tebliğ edilmiştir.

Şöyle ki: 07.09.2019 Medyascopetv’de yapılan açıklamalarınız;

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistem’nin bir yıl geçmeden Türkiye’nin demokrasi kültürüne uygun olmadığı da anlaşılmıştır.”

“Bugün Türkiye’de karizmatik lider dönemi bitmiştir. Artık aklı ön plana çıkaran, bilgili, ahlaklı, tecrübeli, satmayan ve satın almayan öncüler ve sözcülere ihtiyaç duyulmaktadır Türkiye’de.”

“Hukukun ve ahlakın siyasetten uzaklaştırıldığı bu dönemi yaşıyoruz.”, ‘Cumhurbaşkanının miting meydanlarındaki konuşmaları yargıya müdahaledir.” şeklindeki benzer ifadeleriniz. 

Özdağ “AK Parti demokrat yanını kaybetti” demişti

“AK Parti zamanla kendini devletle  özdeşleştirerek özgürlükçü demokrat yanını kaybetti. Ekonomik sıkıntılar baş gösterince de bütün gücünü iktidarı kaybetmemek üzerine bina etti. Bu süreçte ortak akıldan uzaklaşılarak tek kişinin her şey, herkesin hiçbir şey olduğu bir düzene geçildi.”

“Neyi vaat ettiysek tam tersi oldu. Meclis, bakanlıklar sembolik hale geldi. Kurumların içi boşaltıldı, yargı siyasallaştı, devletin birliğini, milletin bütünlüğünü temsil eden Cumhurbaşkanlığı makamı sadece AK Partilileri temsil eder hale geldi.” vb. demeçleriniz.

Özdağ’ın “Parti içi darbe” çıkışı

“Davutoğlu’na parti içi darbe yapılmıştır.”

“Sayın Erdoğan ve arkadaşları yaptılar. Sayın Erdoğan hem parti elimde olsun istiyordu hem de Cumhurbaşkanlığı elimde olsun istiyordu.”

Özdağ’ın attığı tweet’ler ihraç gerekçesi sayıldı

“23 Haziran “İstanbul Seçimi, İstanbul’a ve Türkiye’ye hayırlı olsun. Demokrasi kazandı, hukuk kınandı. Türk insanı baskıcı, otokrat yönetim tarz ve söylemlerine razı olmayacağını gösterdi.”

“Herkes siyasetini bu yeni eğilime göre belirlemek durumundadır. Türkiye, büyük bir çoğunlukla kamplaştıran, kutuplaştıran, ayrıştıran siyaset biçimini reddetmiştir.”

“Bu seçimin sonuçları İstanbul ile sınırlı kalmayacaktır. Başka siyasi yansımaları da olacaktır”

“Bu seçimde terör örgütü şeflerinin iç siyaseti malzeme edilmesinin yanlışlığı ve sonuçları da ortaya çıkmıştır”

Medya Notu’na yaptığı açıklama gerekçe gösterildi

4 Ağustos Medya Notu; ‘Erdoğan’ın Pelikancılarla fotoğrafına Selçuk Özdağ’ın flaş yorumu;

“Kimse ahlak dışı işlerle siyaset yapmasın” vb. paylaşımlarınız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz