Ana SayfaMagazinBir yardım kurumu olan charities aid foundation'ın 2021'de yayımladığı dünya bağışçılık endeksine...

Bir yardım kurumu olan charities aid foundation’ın 2021’de yayımladığı dünya bağışçılık endeksine göre en hayırsever üç ülke sarısayla hangileridir?

Milyoner yarışmasında 8. soru 30 bin lira değerindeydi. Bir yardım kurumu olan charities aid foundation’ın 2021’de yayımladığı dünya bağışçılık endeksine göre en hayırsever üç ülke sarısayla hangileridir?

Eskişehirli yarışmacı Feruze Alpaydın, 30 bin lira değerindeki soruya geldi. İşte soru ve cevabı.

Bir yardım kurumu olan charities aid foundation’ın 2021’de yayımladığı dünya bağışçılık endeksine göre en hayırsever üç ülke sarısayla hangileridir?

A. ABD; Birleşik krallık Kanada

B. Endonezya, Kenya, Nijerya

C. İsveç, Norveç, Danimarka

D. Almanya, Fransa, Çin.

Sorunun doğru yanıtı B seçeneği yani Endonezya, Kenya ve Nijerya olacak.

Yarışmacı Firuze Alpaydın önce A seçeneği ardından da C seçeneği dedi. Ancak çifte joker hakkında başarılı olamadı. Doğru yanıt B olacaktı. Yarışmacı 15 bin liralık ödülle elendi.

Milyoner yarışmacısı Firuze Alpaydın kimdir?

27 yaşında ve Eskişehirli olan Firuze Alpaydın, Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu. Şu anda özel bir şirkette sürdürülebilirlik ve paydaş ilişkileri uzmanı olarak çalışan Firuze Hanım, iklim değişikliği alanında yaptığı çalışmalarından dolayı Dünya Bankasının küresel gençlik iklim ağı tarafından 2021 iklim elçisi seçilmiş.

Kim Milyoner Olmak İster yarışması hakkında

Ekranların en uzun soluklu bilgi yarışması olarak kayıtlara geçen Kim Milyoner Olmak İster 14 Ağustos 2021 günü yeni bölümüyle ekranlara geldi. Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ATV ekranlarında yayınlanan Milyoner yarışmasında her hafta katılımcılar bilgi içeren soruları yanıtlamaya çalışıyor.

Milyoner’de Dickens sorusu

19. yüzyılda ingiltere beklemediği bir mirasa konan ve taşradan büyük kente göç eden Pip’in öyküsünü anlatan büyük umutlar romanın yazarı kimdir? Kim Milyoner Olmak İstrer yarışmasında ikinci baraj sorusu edebiyatla ilgili.

A. Wiliam Faulkner

B. John Steinbeck

C. Charles Dickens

D. Oscar Wilde

Sorunun doğru yanıtı C yani Charles Dickens. Ancak seyirci joken hakkındı kullandı ve seyirciler Oscar Wilde dedi. Ancak yarışmacı seyircilere güvenmedi ve doğru yanıtı verdi. Doğru yanıt C olacaktı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri