Ana SayfaTürkiyeBir yıldır süren tacizin sonu saldırı oldu! Yeniçağ muhabiri Fatih Şahintürk'ten gazeteci...

Bir yıldır süren tacizin sonu saldırı oldu! Yeniçağ muhabiri Fatih Şahintürk’ten gazeteci Saliha Sultan’a evinin önünde saldırı

Karar Gazetesi Kültür Sanat editörü Saliha Sultan, uzun süredir Yeniçağ Muhabiri Fatih Şahintürk’ün tacizlerine maruz kaldığını son olarak da dün gece evinin önünde şiddete uğradığını açıkladı. Saliha Sultan’ın mesajı dün büyük ses getirdi. Fatih Şahintürk’ün yaşanan olayların ardından gözaltına alındığı öğrenildi.

YENİÇAĞ NE YAPACAK?

Saliha Sultan ayrıca yaşadıklarından ötürü Yeniçağ Gazetesi’ne de seslendi.

Sultan şunları kaydetti;

“Siz de umarım muhabiriniz Fatih Şahintürk’ü, savunmasındaki gibi hayat pahalılığına dair haber yapmak için yaşadığım apartmanın bodrum girişine yolladığınızı doğrularsınız. Zira hayat gerçekten pahalı, benim hayatım ise ucuz değil. ”

NELER YAŞANDI?

Bu mesajlarının ardından, başından geçen üzücü olayın detaylarını paylaşan Sultan olayın gelişimini şu sözlerle aktardı;

“Dün akşam yaşadığım saldırı sonrası telefonla arayan, sosyal medyadan yazan, destek veren herkese teşekkür ederim. Olay sonrası şikayetçi olduğum Fatih Şahintürk göz altına alındı ve dün geceyi huzurla geçirdim. Emniyet mensuplarına teşekkür ederim.

Göz altına alındığında ifadesinde Bahçelievler’deki gazetesinden Ataşehir kıyısındaki evimimin ordaki markete gelip hayat pahalılığına dair haber yaparken sokakta karşılaştığımız savunmasıyla, benim ona saldırdığımı söyleyip benden şikayetçi olmuş. Bir de koruma istemiş.

Kendini zeki sanan bu şahıs mahkemedeki hakimlere de umarım bu yüksek zekasını kanıtlar. Öyle sahte hesaplar, fotoğraflar üretip sosyal medyadan yazmakla tacizlerinden yırtma hayalinin hukukun önünde son bulması için elimden geleni ardıma koymayacağım.

Son bir yılda bana attığı 500 kadar takıntılı hakaret ve aşk maillerinin, defalarca ihlal ettiği koruma kararlarının, fake hesapların kayıtlarının yanı sıra bizzat arayıp taciz ettiği dostlarımın ifadelerine karşı umarım mahkemeye iddiasını doğrulayan bir tanık getirir.

Aylar önce tarafımı arayarak ‘Kur’ana el bastı bir daha yapmayacak, lütfen şikayetlerini geri çek’ diyen annesini tanık olarak kabul etmiyorum tabii, annedir, üzülürüm. Kimse evladının tacizci, takıntılı biri olduğunu bilmez, kabul etmek istemez.

Son bir yıldır ve dün yaşadıklarıma rağmen yine de hukuka güveniyorum. Kendisi bütün yaptıklarına rağmen bugüne benim hukuk yoluyla hakkımı arama çabamla ulaşmıştır. Aklı varsa, bir yıldır yaşattığı teröre rağmen, bu örnek vatandaş davranışım karşısında bana teşekkür eder.

Son olarak, haklarının bilincinde bir kadın olarak bir yıllık süreçteki şikayetlerim karşısında sadece bana değil topluma zararlı bir tacizcinin bu süreçte elini kolunu sallayarak gezebilmiş olmasına kırgın olsam da, adaletin er ya da geç tecelli edeceğine inancım tam.”

Karar Gazetesi Kültür Sanat Editörü Saliha Sultan “Bir yıldır tacizine maruz kaldığım Yeniçağ muhabiri Fatih Şahintürk tarafından evimin kapısının önünde saldırıya uğradım on kere karakola şikayet ettiğim savcılığa verdiğim halde bir şey yapmayanlar utansın” ifadelerini kullandı.

Daha önce resmi şikayette bulunduğu halde bir sonuca ulaşamadığını belirten Sultan, bazı taciz mesajlarını yayımlayarak, “Onlarca maili tehdit, taciz, ruh hastalığı olarak görmeyen ve gereğini yapmayan devlet bugün maruz kaldığım ve canımı zor kurtardığım saldırıyı bana açıklasın.” dedi.

“BUGÜN ÖLMEDİM”

Fatih Şahintürk’ün tutuklanmamasına tepki gösteren Karar Gazetesi editörü, “Sağlığım iyi, bugün ölmedim, ama marttan beri şunca resmi, kayıtlı kuyutlu şikayetime rağmen böyle takıntılı bir ruh hastası toplumda elini kolunu sallayıp geziyorsa yarın ölmeyeceğimin garantisi yok. İyi dilekte bulunan herkese teşekkürler. Allah sizi iyilerle karşılaştırsın.” diyerek adli mercilere sitem etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri