Ana SayfaMagazinBirol Ünel kimdir? Neden öldü, kaç yaşında?

Birol Ünel kimdir? Neden öldü, kaç yaşında?

Duvara Karşı filminde unutmaz Cahit Tomruk karakterine hayat veren Birol Ünal hayatını kaybetti. Birol Ünel kimdir? Neden öldü, kaç yaşında?

Fatih Akın’ın yönetmenliğindeki Duvara Karşı filminde unutmaz Cahit Tomruk karakterine hayat veren Birol Ünal hayatını kaybetti. Birol Ünel kimdir? Neden öldü, kaç yaşında?

Birol Ünel Sibel Kekilli ile unutulmaz bir ikili oluşturdukları Duvara Karşı filminde dünyaca tanınan bir aktöre dönüşmüştü.

Birol Ünel kimdir? Kaç yaşında?

Duvara Karşı filminin yıldızı Birol Ünel hayatını kaybetti. Almanya’da birçok tiyatro oyununda sahne alan sinema oyuncusu Birol Ünel, 59 yaşında kansere yenik düştü.

Birol Ünel aynı zamanda doğum günü olan 18 Ağustos günü sağlık durumu kötüleşince hastaneye kaldırıldı. Ünel kaldırıldığı hastanede kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. Birol Ünel kimdir, neden öldü?

Birol Ünel biyografi

Fatih Akın’ın yönettiği Duvara Karşı, Temmuz’da ve Aşka Ruhunu Kat gibi filmlerdeki rolleri ile tanınan, Almanya’da da birçok tiyatro oyununda ve filmde yer alan Birol Ünel, 1961 yılındı Silifke’de dünyaya geldi. Ailesi 1968 yılında Almanya’ya göç eden Birol Ünel, Bremen’de büyüdü. Almanya’da gençlik dönemlerinde parke döşemeciliği yapan daha sonra Hannover’e giderek Tiyatro ve Müzik Yüksek Okulu’na kaydolan Ünel’in sinema kariyeri 1987 yılında Yolcu filmiyle başladı.

1992 yılında Berlin Tiyatrosunda Caligula rolüyle ilk rolünü aldı. 2000’de Fatih Akın’ın yönettiği Temmuz’da filminde sinema dünyasında tanınmaya başladı. Duvara Karşı ile de ününü perçinledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri