Ana SayfaTürkiyeDokuzlu koordinasyondan BİSAV'a bir destek daha geldi

Dokuzlu koordinasyondan BİSAV'a bir destek daha geldi

AK Parti’ye yakın sivil toplum kuruluşlarından biri olan ÖNDER, Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyum atanması karşısında tavrını net şeklide koydu. ÖNDER’in (İmam Hatipliler Derneği) hükümetle olan organik bağı nedeniyle ortaya koyduğu tepki büyük önem taşıyor.

İşte ÖNDER’in yayınladığı o tepki mesajı

Vakıf Kültürümüz Yıpratılmamalı

62 yıllık bir sivil toplum kuruluşu olarak. sebep ne olursa olsun. vakıf kültürümüzün yıpratılmasından endişe duyuyoruz. Bu kültür, asırlar boyunca. kuşaktan kuşağa gönüllülerin ve vakıf insanların çabalarıyla yol alarak bugünlere taşınmış bundan sonra da aynı şekilde İslam Medeniyetine hizmet etmeye devam edecektir. Bu doğrultuda, Bilim ve Sanat Vakfı (BİSAV) ile ilgili alınan karar ve ortaya koyulan tasarruf ülkemizdeki tüm vakıfları, dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarını ilgilendiren kaygı verici bir girişimdir. 

Bu bağlamda BİSAV’a dönük uygulama ve bu yöntemin dayandığı hukuki zeminler de gözden geçirilmeli. en kısa sürede vicdanları rahatlatan adımlar atılmalıdır.

Dokuzlu yapı ne demek? Kimler var?

Hükümetin kurduğu ‘dokuzlu koordinasyon’ diye bir yapı var. Bu dokuzlu koordinasyonda kimler var, önce onları bir hatırlayalım. 

TÜGVA

TÜRGEV

KADEM

ENSAR

ÖNDER

İlim Yayma Cemiyeti

İlim Yayma Vakfı

Diyanet Vakfı

İnsan ve Medeniyet Hareketi

Yukarıda adı geçen dokuzlu koordinasyonun bir üyesi olan ÖNDER’in Bilim ve Sanat Vakfı için verdiği tepki bu açıdan son derece önemli ve anlamlı. Çünkü ÖNDER aynı zamanda hükümetin birebir muhatap aldığı, akreditasyonu olan bir STK.

ÖNDER’in BİSAV için verdiği tepki, hükümetin ‘dokuzlu koordinasyonuna’ da sıçramış oldu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri