Ana SayfaTürkiyeBizzat Berat Albayrak açıkladı! Çılgın büyüme artık geride kaldı

Bizzat Berat Albayrak açıkladı! Çılgın büyüme artık geride kaldı

Açıkladığı çılgın projelerle bilinen Hazine Bakanı Berat Albayrak, yaptığı son değerlendirmede çılgın büyümenin de çılgın küçülmenin de artık geride kaldığını belirttti. Albayrak ayrıca geride kalan 2 yılı ekonomi açısından ‘travmatik yıllar’ olarak değerlendirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 2019 yılı değerlendirme toplantısında 2018 ve 2019 yıllarının ekonomi için travmatik yıllar olduğunu belirterek 2018 yılından beri ‘kur atağına’ maruz kaldıklarını savundu. Öte yandan Albayrak gündemlerinde seçim olmadığını da sözlerine ekledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Özel bankalar başarılı bir yılı geride bırakmadı. 3 kamu bankası karlılık açıklayacak. Tek haneli faizden kredi vermek için müşterileri arayan özel bankalar var.”

“2019 enflasyonun dizginlenmesi açısından kritik bir yıldı. 2020 tek haneli enflasyonu gördüğümüz yıl olacak.”

“2019’da TL varlıklara güvenenlerin kazandığı bir süreci geride bıraktık. Bütçe disiplini en önemli çıpa olmaya devam edecek.”

“Çılgın büyüme çılgın küçülme değil, dengeli disiplinli reel büyüme dediğimiz bir stratejiye evriliyoruz.”

“2018 ve 2019’da geçmiş krizlerden farklı olarak süresi, şiddeti, vadesi belli olmayan ataklarla karşı karşıya kaldık. “

“2018 ve 2019 Türkiye ekonomisi açısından travmatik yıllardı.”

“Yakında tarım ve hayvancılık özelinde değişim yaratacak yeni kararlar alınacak. Enflasyonun gıda tarafındaki riskleri kalıcı şekilde ıslah edeceğiz, göreceksiniz bu süreç nasıl çözülecek.

İvme paketinde şimdiye kadar 30-35 milyar lira kredi kullandırıldı.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz