Dünya çapınla ünlü bir oyuncu olan Black Panther neden öldü merak konusu. Black Panther Chadwick Boseman uzun süredir kanserle mücadele etmekteydi. Black Panther Chadwick Boseman kolon kanseriyel savaşını 41 yaşındayken kaybetti. Geriye sayısız film ve hikaye bıraktı.

Reklam

Marvel sinema evrende yer alan macera filmlerinden biri olan Black Panther’de başrol oyuncusu olarak çıktı karşımıza Chadwick Boseman. Black Panther Chadwick Boseman’in hayranları güne kahreden bir haberle uyandı. Boseman kolon kanseri nedeniyle 41 yaşında hayatını kaybetti. İşte, Black Panther Chadwick Boseman kimdir? Kaç yaşında öldü, neden öldü sorusunun detayları.

Black Panther Chadwick Boseman

Boseman Güney Carolina’da, her ikisi de Afrikalı Amerikalı olan Carolyn-Leroy Boseman’nın çocuğu olarak doğup büyüdü. Oyunculuk eğitimini Londra’da aldı. ABD’ye döndükten sonra New York’un Dijital Film Akademisi’nden mezun oldu. Kariyerinin başlangıcında Brooklyn’de yaşadı. Boseman, New York Harlem’deki Siyah Kültür Araştırma Merkezi’nde bulunan Schomburg Junior Scholars Programında drama eğitmeni olarak çalıştı.

Black Panther Chadwick Boseman kimdir?

Boseman’a göre, yaptırdığı DNA testinde atalarının Sierra Leone’den Krio, Nijerya’dan Yoruba ve Sierra Leone’den Limba insanları olduğunu göstermiştir. Annesi bir hemşireydi ve babası bir tekstil fabrikasında çalışarak döşemecilik işini yönetiyordu.

Boseman 1995 yılında T. L. Hanna Lisesi’nden mezun oldu. İlk yılında ilk oyunu Crossroads’u yazdı ve bir sınıf arkadaşı vurularak öldürüldükten sonra okulda bu oyununu sahneledi. Boseman, Washington D.C.’deki Howard Üniversitesi’ne gitti ve 2000 yılında yönetmenlik dalında Güzel Sanatlar Lisansı ile mezun oldu.