Ana SayfaDünyaBolton'un kelime oyunlarına geçit yok! Türkiye'den ABD'ye 'Kürtler' yanıtı

Bolton’un kelime oyunlarına geçit yok! Türkiye’den ABD’ye ‘Kürtler’ yanıtı

ABD 1 numarası Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un “Kürtlerin güvenliğini sağlamadan Suriye’den çekilmeyiz” sözlerine yanıt Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan geldi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Türkiye’nin Kürtleri hedef aldığı iddiası akıl dışıdır.Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Türkiye’nin Kürtleri hedef aldığı iddiası akıl dışıdır. Türkiye’nin hedefi DEAŞ ve PKK/PYD/YPG terör örgütleridir.

Ankara’ya yarın gelecek olan ABD heyetine başkanlık eden ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un açıklamalarını değerlendiren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Bir terör örgütünün Kürtleri temsil ettiğini ileri sürmek, her şeyden önce Kürt kardeşlerimize saygısızlıktır” dedi. 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, “Türkiye’nin PKK ve Suriye uzantılarına yönelik mücadelesinin bir amacı da Kürtleri bu terör örgütünün zulmünden ve baskısından kurtarmaktır” şeklinde konuştu.

İbrahim Kalın: Türkiye Suriye için çabalamaya devam edecek

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye, Suriyeli kardeşleri arasında hiçbir dini, etnik ve mezhebi ayrım yapmadan savaşın sona ermesi, güvenliğin sağlanması ve siyasi geçiş sürecinin uygulanması için çabalarına kararlılıkla devam edecektir.”

ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, İsrail ve Türkiye’yi kapsayan dört günlük ziyaretin ilk durağı Kudüs’te konuşmuştu. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz