Ana SayfaTürkiyeBomba iddia! AK Parti seçimi erteletmek için olağanüstü hal mi ilan edecek?

Bomba iddia! AK Parti seçimi erteletmek için olağanüstü hal mi ilan edecek?

Şu soru bir anda gündemin baş köşesine yerleşti: AK Parti seçimleri erteletmek için olağanüstü hal bile ilan edebilir mi? Temel Karamollaoğlu'na göre evet edebilir.

Şu soru bir anda gündemin baş köşesine yerleşti: AK Parti seçimleri erteletmek için olağanüstü hal bile ilan edebilir mi? Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’na göre evet edebilir.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, her geçen gün oyları eriyen AK Parti’nin seçime hazır olmadığı görüşünde. Karamollaoğlu “MHP ile yapılan ittifakta bu arkadaşları kurtarmıyor. O yüzden yeni arayışlar içine girecekler, seçimi ertelemek için olağanüstü hal bile oluşturmak dahil” şeklindeki analizleb bir anda gündemi değiştirdi.

Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. 

Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın popülaritesinin giderek düştüğünü söyledi. Seçimlerde AK Parti-MHP ittifakının bile yeterli olamayacağını belirten Karamollaoğlu, “Seçime daha zaman var, herkes kendi açısından bakarak bir şeyler söylüyor ama bir gerçek var ki artık Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bile popülaritesi yüzde 40’ın altına indi, AKP daha da aşağılara düştü.” dedi. 

Karamollaoğlu analizini şu çarpıcı sözlerle noktaladı:

Şu andaki kanaat yarın ne olur bilemeyiz, MHP ile yapılan ittifakta bu arkadaşları kurtarmıyor. O yüzden yeni arayışlar içine girecekler, seçimi ertelemek için olağanüstü hal bile oluşturmak dahil.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri