Ana SayfaMagazinBörü 2039 ne zaman başlıyor, hangi kanalda olacak? Börü 2039 oyuncuları kimler?

Börü 2039 ne zaman başlıyor, hangi kanalda olacak? Börü 2039 oyuncuları kimler?

Börü 2039 ne zaman başlıyor, hangi kanalda olacak? Börü 2039 oyuncuları kimler? Alper Çağlar'ın genel yönetmenliğini yapacağı Börü 2039 dizisinin ne zaman başlayacağı oldukça merak ediliyor. Detaylar haberimizde…

Börü 2039 ne zaman başlıyor, hangi kanalda olacak? Börü 2039 oyuncuları kimler? Alper Çağlar’ın genel yönetmenliğini yapacağı Börü 2039 dizisinin ne zaman başlayacağı oldukça merak ediliyor. Detaylar haberimizde…

Börü 2039 ne zaman başlıyor?

yapımcılığını Alper Çağlar’ın sahibi olduğu CaglarArts ve Insignia stüdyoları ortaklığının yürüttüğü aksiyon, gerilim ve dram temeline dayanan Türk yapımı bir bilimkurgu dizisidir. Dizinin yönetmenliğini, kısa metrajlı aksiyon filmi The Cure’un da yönetmenliğini yapmış olan Ahmet Atalay üstlenmektedir.

Dizi 17 Ocak 2021 tarihinde yapımcı tarafından yayınlanan bir fragman ile duyurulmuştur. Dizi, 2039 yılında distopik bir evrende Türkiye’de ve dünyada gerçekleşen bir dizi siyasi ve toplumsal olay ile bu olayların ardından yaşananları anlatmaktadır. Dizi Türkiye’de BluTV platformunda yayınlanacaktır.

Yapımcı Alper Çağlar; İsveç merkezli GoodbyeKansas adlı görsel efekt şirketi tarafından The Mandalorian projesinde büyük bir başarıyla kullanılarak gündeme gelen StageCraft teknolojisini hem Börü 2039’da hem de ana projesi olan Göktürk Üçlemesi’nde kullanmak üzere GoodbyeKansas şirketiyle 2021 yılı Nisan ayı başında bir toplantı gerçekleştirmiş ve iki projede de bu teknolojiden yararlanmak konusunda GoodbyeKansas ile anlaşmaya varmıştır.

Börü 2039 oyuncuları kimler?

Projenin belli olan ilk oyuncusu Murat Arkın’dı. Kadronun başrol oyuncuları arasında Doğan Bayraktar’ın da yer aldığı öğrenildi. Başarılı oyuncunun Savaşçı dizisindeki performansı hafızalarda yer etmişti.

“Biz eskiden bir aileydik, mermi yağmurunda güldük, dostlar ölürken ağladık, yan yana gömüldük hepimiz kardeştik, âşık olduk kaybettik gene de sevdik çirkin olsak bile; sonra salgınlar devrimler ve savaşlar geldi dünyanın çivisi çıktı. Eskiden çeyrek asır önce biz bir aileydik ama artık celladız” sözler ile Kemal karakteri Börü 2039’un ilk tanıtımını seslendirdi.

https://www.youtube.com/channel/UCo1rL2EFOsdqQzRI7eYq-3g

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri