Ana SayfaTürkiyeBoşnaklardan Rasim Ozan Kütahyalı açıklaması: Osman Gökçek bize şerefi üzerine söz vermişti

Boşnaklardan Rasim Ozan Kütahyalı açıklaması: Osman Gökçek bize şerefi üzerine söz vermişti

Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programında yorumcu olarak canlı yayında sarf ettiği sözlerle başta Boşnaklar olmak üzere her kesimden tepki çeken Rasim Ozan Kütahyalı, dün yine Beyaz TV ekranlarına çıktı

Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programında yorumcu olarak bulunduğu sırada canlı yayında sarf ettiği sözler nedeniyle başta Boşnaklar olmak üzere her kesimden büyük tepki alan Rasim Ozan Kütahyalı’nın dün yine Beyaz TV ekranlarına çıkması üzerine Boşnak dernekleri harekete geçti.

ROK’un programa kaldığı yerden devam etmesine sosyal medyadan tepki yağdı.

ROK’a en büyük tepkiyi Boşnak dernekleri verdi. ROK’un tekrar Beyaz TV ekranlarına çıkmasına tepki göstermek için kanal önünde protesto düzenledi.

Hidayet Türkoğlu ve Sabri Demir’e istifa çağrısı

Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erdoğan Erden, Beyaz TV önünde yaptığı açıklamada Osman Gökçek’in söz vermesine karşın ROK’u ekrana çıkarmasını kınadı. ROK’un FETÖ kumpaslarındaki rolünü hatırlatan Erden, Cumhurbaşkanı danışmanlarına çağrı yaptı ve bu olaya müdahele etmemeleri durumunda Hİdayet Türkoğlu ve Sabri Demir’in istifa etmesi gerektiğini belirtti.

Osman Gökçek bize şerefi üzerine söz vermişti!

Türk ve Müslüman kadınlarımıza aşağılık ithamlarda bulunmuş ve Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince cezası onaylanmış kişiyi, Osman Gökçek’in bize şerefi üzerine söz vermesinden iki yıl sonra bugün aynı programa çıkarmasını kınıyoruz. Buradan cumhurbaşkanının bize yardımcı olmasını istiyoruz. Danışmanları Hidayet Türkoğlu ve Sabri Demir bu olaya müdahale etmeliler, etmedikleri takdirde istifa etmelerini istiyoruz. Buradan bütün Türkiye’deki Bosna Sancak Dernekleri olarak Türkiye’deki Balkan Rumeli camiası adına yetkililere sesleniyoruz. Türkiye’de geçmişi de kirli olan, terör örgütünün dosyalarıyla ordumuza, Fenerbahçe’ye saldıran bu kişinin canı sıkıldığında insanlık suçu işlemesi ve kendisinin FETÖ’cü olmasına karşın televizyonlara çıkmasına kesinlikle karşı çıkıyoruz. Hiçbir zaman bu işin takibini bırakmayacağız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri