Ana SayfaMagazinBozkır Arslanı Celaleddin bu akşam ATV ekranlarında! Bozkır Arslanı Celaleddin'in ilk bölümünde...

Bozkır Arslanı Celaleddin bu akşam ATV ekranlarında! Bozkır Arslanı Celaleddin’in ilk bölümünde neler olacak

Bozkır Arslanı Celaleddin bu akşam ATV ekranlarında! Bozkır Arslanı Celaleddin'in ilk bölümünde neler olacak?  ATV ekranında bugün yepyeni bir dizi Bozkır Arslanı Celaleddin başlıyor. Aksiyon ve heyecan dolu sahnelerin izleyiciyle buluşacağı ilk bölümü bu akşam ATV'de!

Bozkır Arslanı Celaleddin bu akşam ATV ekranlarında! Bozkır Arslanı Celaleddin’in ilk bölümünde neler olacak?  ATV ekranında bugün yepyeni bir dizi Bozkır Arslanı Celaleddin başlıyor. Aksiyon ve heyecan dolu sahnelerin izleyiciyle buluşacağı ilk bölümü bu akşam ATV’de!

Bozkır Arslanı Celaleddin bu akşam ATV ekranlarında

ATV ve Çarşamba akşamlarının birincisi olan Kuruluş Osman dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ’dan çok konuşulacak yeni bir tarihi dizi daha geliyor. Cengiz Han’ın “Keşke böyle bir oğlum olsaydı” diyerek saygısını dile getirdiği tek hükümdar olan, cesaretin ete kemiğe büründüğü, onurlu savaşçı Celaleddin Harzemşah’ın efsanevi hikayesinin anlatıldığı “Bozkır Arslanı Celaleddin” ilk bölümüyle bu akşam 20.00’de ATV ekranında olacak.

Bozkır Arslanı Celaleddin’in ilk bölümünde, Cengiz Han’ın karargahına giden Şehzade Celaleddin, sürpriz hamlesi ile dengeleri değiştirecek. Harzemşah ülkesinin kudretli başkenti Gürgenç, siyasi çekişmelerin pençesindedir.

Sultan Alaeddin, Kıpçak boyu mensuplarına tanınan imtiyazdan rahatsızdır ve bu durum başkentte huzursuzluğa sebep olmaktadır. Öte yandan aslan avcısı namıyla bilinen şehzade Celaleddin için evlilik vakti gelmiştir. Düğün hazırlıkları devam ederken ülkenin kaderini yakından ilgilendiren bir düşman ortaya çıkar.

BOZKIR ARSLANI CELALEDDİN OYUNCULARI KİMLER?

Genel yönetmenliğini Metin Günay’ın, yönetmenliğini Kazakistanlı Nurgissa Almurat’ın yaptığı Türk-Özbek ortak yapımı ‘Bozkır Arslanı Celaleddin’in başrolünü Emre Kıvılcım, Özbekistanlı Yulduz Radjova, Rano Shodiyeva, Rayxoun Ulesanova, Tohir Saidov, Saide Rametova, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu üstlendi. Dizinin kadrosunda Türkiye’den Cemal Hünal, Sezgin Erdemir, Ferhat Yılmaz, Kaan Yalçın gibi isimler de yer aldı.

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri