Ana SayfaTürkiye“Bu adama ne içirdiniz böyle” Cümle İslamcı Ahmet Kekeç'e ait. 'Bu adam'...

“Bu adama ne içirdiniz böyle” Cümle İslamcı Ahmet Kekeç’e ait. ‘Bu adam’ derken kastettiği kişi Ahmet Davutoğlu

“Bu adama ne içirdiniz böyle” Bu cümleyi Ahmet Kekeç kurdu bugün. Hatta cümleyi o kadar sevmiş ki başlığa yazdı. ‘Bu adam’ dediği kişi Ahmet Davutoğlu. Hani bu ülkede başbakanlık yapmış ve AK Parti’nin alabildiği en yüksek oyu, neredeyse yüzde 50’yi almış ‘adam’.

Davutoğlu’nun kurduğu şu cümle Ahmet Kekeç’i rahatsız etmiş:

“Cumhurbaşkanı, AK Parti ve 28 Şubatçı ortaklarının Türkiye’sinde özgür düşünceye, bilgiye, liyakate ve emeğe yer yoktur. Onların Türkiye’sinde akla, ahlaka ve vicdana yer yoktur. Daha da önemlisi gençlere yer yoktur (….) Siyasi hırsı ve kini için artık hiçbir engel tanımayan da bizatihi bu Cumhurbaşkanı’dır. (….) Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihe üniversite kapatan siyasetçi olarak geçmiştir.”

Yani Ahmet Kekeç AK Parti’nin Vatan Partisi ile Doğu Perinçek ile kurduğu ittifaktan en ufak bir rahatsızlık duymuyor. Onun duyduğu rahatsızlık ‘bu adam’ın Erdoğan’ı eleştirmesi.

Hayatının büyük çok büyük kısmını ‘dava’ya vermiş Ahmet Kekeç artık nasıl bir mutasyona uğradıysa, Perinçek’ten rahatsız olmuyor. Söz konusu Ahmet Davutoğlu olunca, onun adını duyunca tüyleri diken diken oluyor. Hakaretleri sıralamaya başlıyor. Ona ‘bu adam’ diyor.

Ne desek…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri