Ana SayfaTürkiyeBu ayrıntı sadece Medya Notu’nda! Davutoğlu’ndan Meral Akşener’e ince jest

Bu ayrıntı sadece Medya Notu’nda! Davutoğlu’ndan Meral Akşener’e ince jest

Bugün iki lider Ahmet Davutoğlu ve Meral Akşener Gelecek Partisi’nin Ankara’daki merkezinde bir araya geldi. Toplantının ardından iki lider ortak açıklama yaptı. Gazeteciler “Erdoğan bugün grup konuşmasında sizin 28 Şubat videonuzu izletti ne diyeceksiniz” sorusunu yöneltti Akşener’e. Soru ona yöneltilmemesine rağmen Meral Akşener’in ardından söz alan Davutoğlu, tarihi bir konuşmayla İYİ Parti Genel Başkanı’na destek çıktı.

28 Şubat döneminde başörtüsü yasağını meşrulaştıran Bahçeli ve Türkçe ezan okunsun diyen Perinçek ile yoluna devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet bloğunu parçalamak için çılgın bir işe imza attı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup konuşmasında Meral Akşener’in 28 Şubat konuşmasını yayınlayarak bir sürprize imza attı.

Meral Akşener’i 28 Şubat üzerinden hedef alan Erdoğan’ın, 28 Şubat’ın en bilinen iki aktörü, Bahçeli ve Perinçek ile yoluna devam ediyor olması tarihin cilvesi olarak kayıtlara geçti bile.

Davutoğlu’ndan Akşener’e 28 Şubat jesti

Meral Akşener, kendisi hakkında 28 Şubat videosu yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında, “Eğer 28 Şubat konuşulacaksa şunları hatırlatırım. Sayın Erdoğan 2001’de AK Parti’nin kuruluşuna beni davet etti. 2015’te bana başbakan yardımcılığı teklif etti. 2020 yılında da ne kadar milli ve yerli ifade edip buyrun birlikte hareket edelim dedi. Ben bunların tamamını reddettim” diye konuştu.

Davutoğlu’ndan Akşener’e jest

Kendisine o konuda soru gelmemesine rağmen söz alan Davutoğlu, “Sayın Erdoğan’ı konuşmasını izlediğimde ben de derin bir üzüntü duydum. O konuşmada tekrar tanklar gösterildi. Sayın Erdoğan sıkıştığı zaman geçmişin kötü hatıralarını anıp kendisine oy veren kitleleri dolaylı olarak bir siyaset yapıyor. 28 Şubat’ı unutmayın, geri gelebilir, kazanımlarımızı kaybedebiliriz diyerek üstünde oturduğu yolsuzluk düzenini meşrulaştırmaya çalışıyor.” dedi.

Davutoğlu, 28 Şubat’ın bütün acılarını yaşamış insanlar olarak diyoruz ki 28 Şubat’ın bir daha yaşanmamasının teminatı Sayın Erdoğan ve yozlaşmış düzen değil 28 Şubat’ın çilesini yaşamış bizleriz. Sayın Akşener Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde RefahYol iktidarının İçişleri Bakanı’ydı. Rahmetli Erbakan hocamızın savunduğu fikirlerle, ekibiyle birlikteydi Meral Hanım.” şekilnde konuştu.

Bahçeli, Perinçek nerede?

Peki Sayın Perinçek nerdeyse 28 Şubat’ta. Ezan Türkçe okunsun, başörtü tümüyle yasaklansın, şapka yasası geri gelsin diyen Perinçek şu an nerede? 

28 Şubat’ın bir vesayet yönetimi olarak iktidardan indirdiği hükümetin bakanına bunu söylüyorsunuz da o darbe yönetiminin kurallarını uygulayan hükümetin başbakan yardımcısı, yani darbe hükümetinin başbakan yardımcısı Sayın Bahçeli nerede? Başörtüsü diyorsunuz. 1999 seçimlerinde başörtüsüyle seçimi kazanmış bir hanımın başını açtırarak Meclis’e sokmak suretiyle 28 Şubat’ın başörtü yasağını Meclis’te meşrulaştıran Sayın Bahçeli nerede? Sizin yanınızda.

Bir gün birisi 28 Şubat’ı getirmek isterse belki Erdoğan onlarla pazarlık yapabilir

Şimdi Sayın Bahçeli’yi yanınıza alacaksınız, arkanızda da rotayı yöneten Perinçek duracak. Rahmetli hocamızın kabinesinde görev yapmış insanları 28 Şubat ile korkutacaksınız. Sayın Erdoğan’a hitap etmiyorum bu sefer. Onun korkuttuğu kitlelere sesleniyorum. Bir gün birisi 28 Şubat’ı getirmek isterse belki Erdoğan onlarla pazarlık yapabilir (şimdi Perinçek ve Bahçeli ile yaptığı gibi) ama biz asla pazarlığa gelmeyiz. 28 Şubat’ın karşısında teminat olan bizleriz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri