Ana SayfaTürkiyeBu kadar hızlı dönme Hilal miden bulanır

Bu kadar hızlı dönme Hilal miden bulanır

Moskova’daki görüşme öncesi yansın, yıkılsın İdlib diye tweetler atan Hilal Kaplan, anında ağız değiştirdi. Hatta Moskova’da varılan ateşkesi görmedi bile. Hilal Kaplan Sabah gazetesinde bugün köşesini korona virüse ayırdı.

Türkiye’nin operasyonlarını İdlib’le sınırlı tutmadan genişletmesi ve sertleştirmesi gerektiğini savunan Hilal Kaplan, Moskova’daki zirveden ateşkes kararı çıkınca ağız değiştirmeye başladı bile.

Türkiye ile Rusya’yı karşı karşıya getiren İdlib krizi, Moskova’daki Erdoğan-Putin arasındaki zirvede varılan ateşkes anlaşması ile şimdilik daha büyük bir çatışmaya evrilmeden noktalandı.

Ancak zirveden önce Türkiye’nin Suriye’ye yönelik operasyonunun genişleyerek sürmesini savunan pek çok yazar gibi Hilal Kaplan da durumu nasıl toparlayacağını bilemedi.

Sabah yazarı Hilal Kaplan mülteciler için sınır kapılarının açılmasını desteklerken “#YansınSuriyeYıkılsınİdlib Avrupa da yansın!!! #SehitlerimizVar” şeklinde de bir mesaj paylaşmıştı.

Dün Moskova’da gerçekleşen zirvede ateşkes kararı çıktı. Hilal Kaplan ise Sabah gazetesindeki bugünkü yazısında Moskova Zirvesi’ni değil ‘koronavirüs paniğini’ yazmayı tercih etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri