Ana SayfaTürkiyeBu kez kale boş değil! Abdullah Güzeldülger eleştirileri sıraladı Onur Erim çaresiz...

Bu kez kale boş değil! Abdullah Güzeldülger eleştirileri sıraladı Onur Erim çaresiz bir yüz ifadesiyle dinledi

BBN kanalında muhalefetteki yeni ittifak senaryoları ve AK Parti’nin kontrolü iyice yitirdiği faizler ve iç karartan ekonomik tablo konuşuldu. Bir tarafta Gelecek Partisi’nin yolsuzlukla mücadelede bir markaya dönüşen ismi Abdullah Güzeldülger vardı. Diğer yanda Türkiye’yi elinden başka bir iş gelmediği için mahvedecek bir siyasi iktidara gönül rahatlığıyla arka çıkan Onur Erim vardı.

 

AK Parti’nin özellikle son yıllarda ülkeyi sürüklediği ekonomik yıkım konusunda umursamaz tavırlarıyla dikkat çeken Onur Erim’in Abdullah Güzeldüler’in sayılara, veriye dayalı eleştirileri karşısında çaresiz halleri dikkat çekiciydi.

Bir stratejistten çok AK Partili troller gibi dokundurmalarda bulunan Onur Erim, ülkede yaşanan büyük ekonomik kriz konusunda pek umursamazdı. Erim, toplumun değerlerine atılmış alaycı bir kahkaha gibiydi. Ve bir kez daha AK Parti’nin başarısız ekonomi politikalarını aklamak için büyük çaba harcadı.

Bir hırs küpünü andıran ve AK Parti’yi eleştirir gibi yaptığı anların hemen ardından abartılı övgüleriyle ülkenin toplumsal refahına yapışmış bir parazit gibi davranan Onur Erim’in karşısında Gelecek Partili Abdullah Güzeldügler’in eleştirileri ve dikkat çektiği problemler son derece yerindeydi.

Programın neredeyse bütününde Abdullah Güzeldügler AK Parti’nin ülkeyi yıkıma sürükleyen politikalarını eleştirirken Onur Erim, AK Partili trollerin her zaman yaptığı şeyi yapıp ortada abartılacak bir durum yokmuş gibi davrandı.

Abdullah Güzeldülger: Davutoğlu oyun kuruyor

İttifaklar meselesinin tartışıldığı ilk dakikalarda söz alan Abdullah Güzeldülger, “Ahmet Hoca burada bir oyun kuruyor. Millet ittifakı başta olmak üzere herkese kapısının açık olduğunu belirtti. Buna Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve MHP lideri Bahçeli’ye dahil ettiğini defalar söyledi. Ancak bir ittifak kuralım diye Sayın Davutoğlu’nun ağzından ber bir cümle duymadım. Prensipler konusuda partilerle konuşuyor. Kimin cumhurbaşkanı olmasından öte kurulacak ittifakın hassasiyetlerine kafa yoruyor.” ifadelerini kullandı.

Güzeldülger: Bakan Nebati ekonomiden anlamaz

Bir inat ve inatlaşma var. Ekonomi ilmiyle ters düşen liyakat konusuda sıkıntılı görevlendirmeler var. Özellikle Bakan Nureddin Nebati için söylüyorum. Ekonomiyi bilmediğini çok iyi biliyorum. Benim bankacılık günlerimden müşterimdir. Kendisiyle ekonomi üzerine sohbetlerim oldu. Kendisinin ihtisası siyasal kamu yönetimi tarafındadır. Makro göstergeler arasındaki ilişkileri bilmez. Bugün haberlere yine konu olmuş. Yabancı yatırımcılarla yaptığı görüşmede çocukluğunu anlatmış. Başka ne anlatabilir ki.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri