Ana SayfaTürkiyeBu mesele daha çok su kaldırır! Abdullah Güzeldülger gayrimenkul satışlarındaki Ensar ve...

Bu mesele daha çok su kaldırır! Abdullah Güzeldülger gayrimenkul satışlarındaki Ensar ve TÜGVA detayına dikkat çekti

Yolsuzlukla mücadelede Türkiye’nin sembol isimlerinden biri olan Gelecek Partisi Kurucusu Abdullah Güzeldülger, Karar TV’de çok kritik açıklamalar yaptı.

Yıldıray Oğur ve Yusuf Ziya Cömert’in sunduğu Bi’KARAR Ver’in konuğu Gelecek Partisi Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu Başkan Yardımcısı Abdullah Güzeldülger oldu. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF)’de yaşanan çarpıcı durumu KARAR TV’ye anlatan Güzeldülger, TMSF’nin satın aldığı ofisin sahiplerinin Ensar ve TÜGVA ile bağlantılı olduğunu iddia etti.

Gelecek Partisi Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu Başkan Yardımcısı Abdullah Güzeldülger, KARAR TV’de Yıldıray Oğur ve Yusuf Ziya Cömert’in sorularını yanıtladı. Güzeldülger, TMSF ile ilgili yeni bir iddia ortaya attı. Güzeldülger , TMSF’nin aldığı ofisin satıcılarının Ensar ve TÜGVA’nın kurucuları ile ile ilişkileri olduğunun ve daha önce de FETÖ’den gözaltına alındığı söyledi.

“O ŞİRKET ARAŞTIRILMALI”

Güzeldülger, TMSF ile ilgili KARAR TV’ye çarpıcı bir iddiada bulundu. Güzeldülger, TMSF’nin ihtiyacı olmadığı halde satın aldığı ofisin, satıcılarının Ensar ve TÜGVA’nın kurucuları ile ilişkili olduğunu iddia etti. Güzeldülger, yapılan satış ile ilgili şunları aktardı:

“Arz Gayrimenkul ve Arz porftöy yönetiminde iki tane şirket var. Bu şirketler dikkatimi çekti. Çünkü Muhiddin Gülal döneminde TMSF’de Varlık Yönetim Şirketi’ne, Arz Gayrimenkul Şirketi’nden bir ofis satın alındığını öğrendim. Bu satın alma bana şüpheli geldi. Sonra Arz Gayrimenkul ve Arz porftöy şirketini araştırdım. Bunların kurucularının Ensar ve TÜGVA ile ilişkili olduğunu, Başakşehir İlçe AK Parti Yönetimi ile bağlantılı olduklarını gördüm.”

Güzeldülger, yetkili mercilere seslenerek Arz Gayrimenkul ve Arz Porftöy Şirketi’nin araştırılması gerektiğini söyledi. Güzeldülger, “Bu satın alma ile FETÖ arasında da bir ilişki çıkabilir” dedi.

“BERAT ALBAYRAK, 128 MİLYAR DOLARI KENDİ ELİYLE O ŞİRKETLERE VERDİ”

AK Parti iktidarının deniyoruz dediği ekonomi modeli hakkında da değerlendirme yapan Güzeldülger, “Bu model, üstü örtülü bir servet transferidir” ifadesini kullandı. Güzeldülger, “Yoksuzluğu ortadan kaldıracağım diyen bir iktidar, kendi iddiasıyla vurulup bugün topluma uzunca bir süre yoksulluğa razı olun diyor. Toplumun yüzde 20’sine ise bu kur yoluyla refahınızı arttırma imkanı veriyorum diyor. Türkiye’de bu üstü örtülü bir servet transferidir Bu kitle bankalardaki mevduatın büyük bir çoğunluğuna sahip olan bir kitle. Berat Albayrak 128 milyar doları kendi eliyle bu kitlelere vermiştir” diye konuştu.

“TÜRKİYE, 10 YILINI KAYBETTİ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yatırım tavsiyesine uyan herkesin kaybettiğini ifade eden Güzeldülger, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçildiğinden bu yana devletin büyük bir kur farkına maruz kaldığını söyledi. Güzeldülger, “Nette 3, brütte 4 trilyon kur farkına maruz kaldık. Türkiye 10 yılını kaybetmiş durumunda. Ülke, 10 yılı kur farkını telafi etmekle uğraşacak. İktidar verdiğimiz vergilerle bu kur farkını kapatma için kullanacak. Dolayısıyla 215 milyar dolar ihale verdiğimiz 5 şirketinde serveti her gün artacak” dedi.

Güzeldülger, Türkiye’ye yatırım yapan yabancı firmalarının sermayesinin 6 kat eridiğini de ifade etti.

“5 FİRMA TÜRKİYE’DEN DAHA BÜYÜKMÜŞ”

İktidarın ihale verdiği 5 şirkete değinen Güzeldülger, “Sayın Erdoğan sürekli dünya 5 ten büyüktür diyor. Ama gelin görün ki ihale verdikleri 5 müteahhit Türkiye’den daha büyük” dedi. Güzeldülger, yaşanılan kur krizinin bu 5 firmanın servetini katladığını söyledi.

İktidarın uyguladığı ekonomi modelinin doğru zamanlama olmadığını belirten Güzeldülger, AK Parti hikayesini bittiğini ve son zarı attıklarını söyledi. Güzeldülger, iktidarın kaynaksız kaldığını ifade ederek, “Bugün yapmak istedikleri kaynak yok nasıl kaynak üretiriz arayışındalar. Bunu da, kuru düşürelim TL’yi değersiz yapalım, Türkiye ucuz iş gücü cenneti olsun ve yabancıların iştahını kabartarak onların yatırım sokmasını sağlamak. Ama faizlerin yükseldiği bir ortamda, sermaye akışkanlığı ana vatanında doğru döner. Türkiye’ye doğru gelmez” dedi.

CANLI YAYINDA ERDOĞAN’A YENİ MODEL TEKLİFİ

KARAR TV’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Kamu Özel İşbirliği ilgili yeni bir model teklifi yapan Güzeldülger, modeli şöyle açıkladı:

“Özellikle Sayın Cumhurbaşkanının bunu dikkate almasını istirham ediyorum. Gelin, kamu özel işbirlikleri ortaklıkları, köprü, şehir hastaneleri vs. neyse bu sözleşmeleri masaya yatıralım, bu sözleşmelerden devletin bir çıkış maddesi illa ki vardır. Ayrı bir şirket kuralım, Kamu Özel İşbirliği bünyesindeki yatırımları bu şirkete koyalım. Varlık fonu gibi. Ve dönelim ne kadar kredi kullanmış bu şirketler buna bakıp ne kadar yatırım yapmışlarsa bu parayı halka arz ederek, buradan bu fonu alalım. Bu fonla ile de kredileri kapatalım. Toplumun gözüne soka soka 213 milyar doları bu 5 firmaya 25 yıl bizi mahkum etmektense, bu modeli denemeliler”

Güzeldülger, 5 firmanın kullandığı kredinin kapatılıp, iktidarın bu firmalarla helalleşmesi gerektiğini de ifade etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,683TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri