Ana SayfaTürkiyeBu montaj rezaleti fena halde Pelikan kokuyor! Fotoğrafı servis eden kim?

Bu montaj rezaleti fena halde Pelikan kokuyor! Fotoğrafı servis eden kim?

Sosyal medyada akşam saatlerinde Fethullah Gülen ile Ekrem İmamoğlu’nu bir arada gösteren bir fotoğraf peydah oldu. Özellikle Pelikancıların CHP’li Ekrem İmamoğlu’nu eli kanlı terör örgütü FETÖ’nün lideri Fethullah Gülen ile iltisaklı gösterme hevesi düşünüldüğünde, fotoğrafın kimler tarafından servis edildiğini tahmin etmek çok da zor olmasa gerek!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen’i bir arada gösteren fotoğrafın bir montajl olduğu kısa sürede ortaya çıktı.

Gülen – İmamoğlu fotoğrafı nasıl oluşturuldu?

Gülen’in fotoğrafı, FETÖ lideri kardeşi Seyfullah Gülen ile görüşürken çekildi. Ekrem İmamoğlu da kısa süre önce KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile bir araya gelmişti. Diğer kare de bu görüşmeden alındı ve ortaya bu montaj rezaleti çıktı.

Fotoğrafın incelemesi

İmamoğlu ile Gülen’i karşılıklı masada otururken gösteren fotoğraf teyit.org tarafından da incelendi. İşte Teyit.org’un analizi: Paylaşım bir kullanıcı tarafından 24 Temmuz 2019’da Facebook’a yüklenmiş. Ekrem İmamoğlu’nun kesildiği fotoğrafın orijinali Kıbrıs ziyareti, Fethullah Gülen’in kesildiği fotoğraf ise kardeşi Seyfullah Gülen’le yaptığı bir görüşme sırasında çekilmiş.

Ekrem İmamoğlu’nun yer aldığı fotoğrafın orijinal haline kendisinin Twitter hesabından ulaşılabiliyor. 11 Mayıs 2019 tarihli paylaşımda İmamoğlu’nun yanında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı (KKTC) Mustafa Akıncı bulunuyor.

Fethullah Gülen’in bulunduğu fotoğrafın orijinali de çeşitli haber siteleri tarafından kullanılmış. Sabah gazetesi tarafından 31 Mart 2016’da yapılan bir haberde Fethullah Gülen ve kardeşi Seyfullah Gülen’in yer aldığı ifade ediliyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,686TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz