Ana SayfaTürkiyeBu neyin korkusu? Aydın’da Davutoğlu’na büyük ayıp

Bu neyin korkusu? Aydın’da Davutoğlu’na büyük ayıp

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu bugün hem il başkanlığının açılışı hem de çeşitli temaslarda bulunmak üzere Aydın’daydı. Aydın ilinin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü için şehirde resmi merasimler düzenlendi. Ancak valilik büyük bir nezaketsizlikle Davutoğlu’nun konuşmasını engelledi.

Öğle saatlerinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu makamında ziyaret eden Ahmet Davutoğlu, akşam üzeri şehrin STK, basın ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. 

“Bütün gün halkımızla beraberdik” diyen Davutoğlu, “Bugün bütün karamsarlığa rağmen yeni bir umut fişeğini çakmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

İşte Davutoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları…

Davutoğlu’na büyük nezaketsizlik

Sabah şehrin kurtuluşunun resmi merasimine katılmak niyetindeydim. Ancak il başkanımızın müracaatlarına rağmen bir yanıt alamadık. 

Valiliğimiz çok meşguldü ki programa katılmam halinde konuşma yapıp yapamayacağımla ilgili bir bilgi aktaramadılar.

Bu ülkeye hizmet etmekten başka bir şerefi üzerinde taşınmış olan bir başbakana, dış işleri bakanına gösterilebilecek nezaketsizliklerden belki de en çarpıcısını gösterdiler.

Konuşmamın uygun olmadığı izlenimi verecek şekilde bizi cevapsız bıraktılar.

Resmi bir törende eğer kurtuluş gününüz mübarek olsun bile diyemeyeceksem o törende bulunmayı zul addederim. Ve katılmadım. Protokolde herhangi bir kriz olmasın diye biz şehitlerimizin huzurunda kurtuluş gününü idrak ettik. Genel başkan yardımcılarımız törene katıldılar.

Buradan bütün valilere, devlet yetkililerine seslenmek istiyorum. İstiklal savaşı hepimizin savaşıdır. Aydın’ın kurtuluş hepimizin kurtuluşudur. Böyle günlerde küçük hesapları bir kenara koyalım. Devlet adabı içinde bu memlekete hizmet etmiş herkese görüş hakkı, bir kutlama mesajı imkanı tanıyalım.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri