Ana SayfaTürkiyeKimsenin ruhu bile duymadı! Doğu Perinçek’ten AK Parti’ye çok ince Hulusi Akar...

Kimsenin ruhu bile duymadı! Doğu Perinçek’ten AK Parti’ye çok ince Hulusi Akar operasyonu mu?

Hulusi Akar'a iftiraların atıldığı Rand raporunu neden Doğu Perinçek ve Aydınlık ekibi yeniden gündeme getirdi.

Doğu Perinçek’in Aydınlık gazetesi iki gün önce çok ilginç bir haber yayınladı. Haberin başlığına baktığınızda hedef doğrudan Ahmet Davutoğlu. Ancak haberin satır aralarını okumaya başladığınızda haber sizi ilginç bağlantılara ulaşmanız için adeta zorluyor.
İpe sapa gelmez iddialarla Amerika’nın çok ses getiren Rand raporuna atıfta bulunan Perinçek medyası, o raporla Ahmet Davutoğlu arasında bağlantı kurmaya çalıştı.

Hulusi Akar’a iftiraların atıldığı Rand raporunu neden Doğu Perinçek ve Aydınlık ekibi yeniden gündeme getirdi.

Görünürde Aydınlık ve Perinçek Amerika’nın Erdoğan iktidarını yıkma projesinin bir parçası olarak Davutoğlu gösteriliyor ancak bu iddia hiçbir şekilde temellendirilemiyor. Belki de asıl istenen de bu.

Belki Aydınlık ekibi ve Doğu Perinçek’in asıl isteği Rand raporunun yeniden ülkede popülerlik kazanması.

Rand’ın raporunda işaret edilen isimlerin yeniden tartışılmaya açılması. Peki madem Aydınlık gazetesi ve Doğu Perinçek Rand raporunun yeniden popüler olmasını bu kadar istiyor bir daha bakalım.

Rand raporunda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Amerika için ‘anahtar muhatap’ olduğu iddia edilmişti. Hatta raporda Akar üzerinden ordunun yeniden dizaynı ‘mümkün’ olarak değerlendirilmişti.

Hulusi Akar bu iddiaları anında yalanladı. Raporun kurnazlıkla kurgulandığını söyledi. Ancak yine de Rand raporu ve Türkiye denince akıllara Hulusi Akar hakkında dile getirilen o akıl almaz iddialar geliyor.

Amerika’da CIA’nın bir uzantısı olarak işlev gören Rand Corporation’ın 276 sayfalık raporunda Türk ordusunun yeniden kontrol altına alınması gerektiği sıklıkla vurgulanıyor.

Peki Doğu Perinçek ve medyası Rand’ın Hulusi Akar’a iftiralarla dolu raporunun bugün yeniden tartışılmasını neden istiyor?

Perinçek aslında Davutoğlu’nu eleştiriyor görünürken aslına Hulusi Akar’a operasyon mu çekiyor?

Ve yazının sonuna şunu da eklemek gerekir. Bugün Davutoğlu’na düşman olanlara bir bakılım.

  1. PKK
  2. FETÖ
  3. Doğu Perinçek ve Aydınlık ekibi

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri