Ana SayfaTürkiyeBu pazar günü seçim olsa... MHP barajı bile geçemiyor! Sadece iki parti...

Bu pazar günü seçim olsa… MHP barajı bile geçemiyor! Sadece iki parti var

Bu pazar seçim olsa Türkiye nasıl bir manzarayla karşı karşıya olurdu. Ünlü araştırma şirketi MetroPoll yaptığı son anketin sonuçlarını açıkladı.

Bu pazar seçim olsa Türkiye nasıl bir manzarayla karşı karşıya olurdu. Ünlü araştırma şirketi MetroPoll’ün yaptığı son anketin sonuçlarını açıkladı.

MetroPOLL Araştırma Şirketi’nin seçim anketine göre barajı sadece AKP ve CHP geçiyor. Ankete göre bugün seçim olsa AKP’nin oy oranı yüzde 33.2, CHP’nin oy oranı ise yüzde 20.5. HDP yüzde 8, İyi Parti yüzde 6.9, MHP yüzde 6 ile barajın altında kalıyor.

MetroPOLL, Koronavirüs salgını nedeniyle telefonda yaptığı ‘Türkiye’nin Nabzı Temmuz 2020’ anketinin sonuçlarını paylaştı.

“Bu pazar milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?” sorusunun yöneltildiği ankete göre, AKP’nin oy oranı yüzde 33.2, CHP’nin oy oranı yüzde 20.5 olurken, HDP yüzde 8, İyi Parti yüzde 6.9, MHP ise yüzde 6 olarak kaydedildi.

Ankete göre “Kararsızım” diyen seçmenlerin oranı yüzde 10.9 olarak açıklandı. Bununla birlikte ankete katılanların yüzde 5.7’si protesto oy kullanacağını açıklarken, katılımcıların yüzde 4.5’i yanıt vermemeyi seçti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri