Ana SayfaTürkiye"Bu saygısızlığı kabul etmiyoruz" diyen Selçuk Özdağ'dan İYİ Parti'ye destek

“Bu saygısızlığı kabul etmiyoruz” diyen Selçuk Özdağ’dan İYİ Parti’ye destek

Selçuk Özdağ, protokol krizi nedeniyle Kıbrıs'taki törenden ayrılan İYİ Parti heyetine destek açıklaması yaptı.

Selçuk Özdağ, protokol krizi nedeniyle Kıbrıs’taki törenden ayrılan İYİ Parti heyetine destek açıklaması yaptı.

Bayramlaşma programında konuşan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47. yıl dönümü törenlerinde İYİ Parti heyetinin protokolde en arka sırada yer ayrılmasını eleştirdi. Özdağ “Kıbrıs’ta size yapılan saygısızlığı kabul etmiyoruz. Henüz hala devlet nedir öğrenememişler. Hala kendilerini devletin sahibi zannediyorlar” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar ve Genel İdare Kurulu üyesi Kadriye Ünler’in yer aldığı İYİ Parti heyeti, AK Parti, CHP, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi ile bayramlaştı.

Bayramlaşma programında Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47. yıl dönümü törenlerinde İYİ Parti heyetine protokolde en arka sırada yer ayrılmasını eleştirdi.

Saygısızlık kabul edilemez

Özdağ, şunları söyledi: “Kıbrıs’a davet edildiniz. Kıbrıs’ta size yapılan saygısızlığı kabul etmiyoruz. Eğer siz onlara yeşil ışık yakmış olsaydınız, ‘size selam çakıyoruz, tabi tabi sizinle beraber olacağız’ deseydiniz, sizi en ön sırada oturturlardı. Bu da onların demokrasi anlayışının bir tezahürü.

Bir ayıp olarak not edildi

Kendileri ile beraber olanlar olursa, onlara ‘eyvallah’ diyorlar. Ama usulen çağrılıyorsunuz ve orada da ciddi bir saygısızlık yapıldı. Henüz hala devlet nedir öğrenememişler. Hala kendilerini devletin sahibi zannediyorlar. Size yapılan saygısızlığı kabul etmiyoruz. Onların bir ayıbı olarak tarihe not edildiğini herkesin bilmesini istiyorum.”

Devlet ve devleti yönetenler vurgusu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Sukas da şunları söyledi:

“Biz her zaman, İYİ Parti olarak; devleti ve devleti yönetenleri birbirinden ayırt ederek tanımlarız. Her zaman güçlü bir Türk devletinin yanında olmaya devam edeceğiz. Protokol kuralları tanımlanmış ve belirlidir. Bunlara uygun hareket edilen yerlerde bunlara uygun davranışlar sergilemek, parti olarak her zaman prensiplerimizin başındadır. Kıymetli başkanlarım, gereğini yapmışlardır zaten.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri