Ana SayfaTürkiyeBu sözler Erdoğan'ın canını çok acıtır! 19 yıllık mirasın sonu bu mu...

Bu sözler Erdoğan’ın canını çok acıtır! 19 yıllık mirasın sonu bu mu olmalıydı?

Ekonomik kriz eleştirileriyle büyük ses getiren Temel Karamollaoğlu, temel gıdaya gelen zamlara ve Türk lirasının yaşadığı değer kayıplarına isyan etti.

Türkiye Merkez Bankası’nın (TCMB) peş peşe aldığı faiz indirme kararından sonra Türk Lirası, dolar başta olmak üzere birçok para birimi karşısında değer kaybetmeye başladı. Durumu fırsat bilen çok sayıda yabancı ise alışveriş yapmak için Türkiye’ye akın etti.

Siyasi parti liderleri, yaşanan ekonomik krize ilişkin sert bir tutum sergilemeye başladı. Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, AK Parti iktidarını 19 yıllık serüvenine değinerek, “Geride bırakılan miras bu mu olmalıydı?” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’YE BU MANZARA YAKIŞIYOR MU?”

“Türkiye’ye bu manzara yakışıyor mu?” diyen soran Karamollaoğlu, temel gıda fiyatlarında yaşanan zamlara değinerek, “Allah aşkına, bugün biz neleri konuşuyoruz? 150 lirayı bulan yağ fiyatlarını, sütün 10-15 lira, çeyrek ekmeğin 1 lira oluşunu, ucuz ekmek kuyruklarında insanımızın saatlerce beklemek zorunda kalışını konuşuyor; konuşmak zorunda kalıyoruz” dedi.

“19 YILLIK İKTİDARIN MİRASI BU MU OLMALIYDI?”

AK Parti iktidarının 19 yıllık yönetim sürecine dikkat çeken Karamollaoğlu, iktidara seslenerek, “19 yılını geride bırakan bir iktidarın, 20. yılında Türkiye’ye bıraktığı miras bu mu olmalıydı? Yağ, süt, ekmek gibi en temel ürünlerin fiyatlarının dahi gündem olduğu, ekmek kuyruklarında vatandaşlarının gözyaşı döktüğü bir Türkiye; bir iktidara ayıp olarak yeter de artar bile” ifadelerini kullandı.

“İNSANIMIZ UCUZ EKMEK KUYRUĞUNDA,YABANCILAR SEPETLERİNİ DOLURUYOR”

Azerbaycan Manatı, Bulgar Levası, Gürci Larisi ve İran Riyali’nin Türk Lirası karşısında değer kazanmasıyla beraber ülkenin dört bir yanına yabancı akını başladı. Yabancıların alışveriş görüntüleri sosyal medyada tepkiye neden olurken, Karamollağlu’da bu duruma sessiz kalmadı.Karamollaoğlu, vatandaşın ucuz ekmek almak için halk büfeleri önündeki duruma dikkat çekerek, “Bulgarlar Edirne’ye, İranlılar Van’a, Gürcüler Artvin’e akın akın gelip, gümrük kapılarında sıra bekleyerek sepetlerini, arabalarını tıklım tıklım doldurup giderken; insanımız daha ucuz ürün için saatlerce ekmek büfeleri, akaryakıt istasyonları ve marketlerde kuyruğa giriyor”dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri