Ana SayfaTürkiyeBugün FETÖ neyse 3 yıl sonra Pelikan o olacak! Ne eksik ne...

Bugün FETÖ neyse 3 yıl sonra Pelikan o olacak! Ne eksik ne fazla

Ak Parti yaşadığı terk edilmişlik duygusunu bastırmak için komploculuğa gömülmüş vaziyette. Buldukları son parlak fikir Selim Temurci’yi örgüt kurmakla suçlamak oldu.

AK Parti’ye hastalık enjekte eden Pelikan dağılabilir, yok olabilir. Bu önemli değil. Önemli olan onun uzun zamandır hüküm süren iş yapma biçimini ortadan kaldırmak.

AK Parti artık komploculuğa gömülmüş vaziyette: Bizi bölmeye çalışıyorlar. Bu iddiayı da Pelikancı denen örgütle dolaşıma sokmak niyetindeler.

Aslında durum basit ve net. Davutoğlu’nun uzaklaştırılışının Ak Parti’de yarattığı travma anlaşılmadan Pelikan anlaşılamaz.

Pelikan’ı Pelikan yapan Ak Parti’ye bağlılığı değil güce itaatidir. Cılkı çıkmış bir birliktelik olarak Pelikancıların ruhunun derinliklerinde yatan şey, iftira ve yalandır.

Ak Parti’nin Pelikan eliyle insanlarda yarattığı emniyetsizlik hissi o kadar uzun sürdü ki bu bir tür paranoya halini aldı. Artık güvende olmamak hissinden kurtulmak demek AK Parti’den dolayısıyla Pelikan’dan kurtulmak demek oldu.

Bir paradigma değişimi yaşanıyor ve zaman Pelikan’ı besleyen Ak Parti’yi toplumun dışına itiyor. 

Erdoğan karşıtlığının karşısına vatan hainliğini çıkaran Pelikancılar bir kez daha Ak Parti’yi toplumun dışına iteliyor.

Çünkü Pelikancılar Türk milletiyle bir savaş halinde ve savaş anları daima hakikat anlarıdır.

Bugün artık hem yargıda hem ihalelerde sonsuz tavizler elde etmeye alışmış Pelikancılara karşı birikmiş bir öfke var. Tavizlerle yaşamaya alışmış bu grubun açlığı büyüye büyüye tıpkı bir kar topu gibi geliyor. ancak halkın bu tavizliler grubuna karşı duyduğu öfke ve kızgınlık da büyümeye devam ediyor.

Ak Parti’nin kendinden ayrılma eğilimi gösteren her gruba ihanet, hainlik gibi kelimelerle yaklaşması kurulacak yeni ittifakları, kendi yok oluşunu tetikleyecek bir potansiyel gibi görmesinden kaynaklanıyor.

Kötülükleri karşılığında ödüllendirilen bir topluluğun adıdır Pelikan. insanların çıkarlarıyla Ak Parti’nin çıkarları çatıştığında ne oluyorun cevabı.

Pelikancılık bir kültür oldu artık. Bir iş yapma biçimi. Diğer kuşaklara da aktarılacak kendine özgü simgeleri, kodları var. Kendi kendini devam ettirme becerisi kazandı mı, kazanabilecek mi göreceğiz.

İnsanlar iftiracı Pelikan nedeniyle bir zamanlar Ak Parti’ye duydukları güven dolu inancı sadece akıllarından değil yaşamlarından da söküp atmak üzere. ki güven ve inanç Ak Parti’ye sihrini veren iki özel kavram. Ancak Ak Parti Pelikancılar sayesinde Türk demokrasisini oyalayıcı fonksiyonunu tamamladı.

Geçmişte Ak Parti’nin başarısı bir tür muhafazakar değerlerin doğrulaması işlevi taşıyordu. ancak bugün kendi kendini bile doğrulayamaz halde. Nerede one minute çıkışını yapan irade nerede Kudüs mitinginde ortalarda görünmeyen Ak Parti.

Pelikancılar için hükmetmek artık insanlarla ilişki kurma biçimine dönüştü. Hükmedemeyeceğii bir kimseyle iletişim kanalları sonsuza kadar kapalı.

Ve son olarak ak partide boğumlanan güç, istenç, kök, temerküz edecek başka bir alan arıyor. hayır hayır aramıyor. Başka alanlara akıyor.

ak partinin türk milletine yaşattığı tecrübe sadece ak partiye bakışımızdaki düşünceyi değiştirmedi. aynı zamanda siyaset etme konusundaki düşüncelerimizi de sarsarak geliştirdi. tekrarla… zaman ak partiyi toplumun dışına itiyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri