Ana SayfaTürkiyeBula bula bunu buldular! İşte AK Parti'ye moral olsun diye elden ele...

Bula bula bunu buldular! İşte AK Parti’ye moral olsun diye elden ele dolaştırılan anket

Betimar'dan AK Partililerin gururla elden ele dolaştırabilecekleri bir anket yayınladı. İşte AK Parti anket sonuçlarının Betimar açısından aldığı son manzara.

Eğer bir anket şirketi AK Parti’ye yakın değilse neredeyse yapılan bütün araştırmalar 18 yıllık kesintisiz iktidar yaşayan AK Parti’nin büyük kayıplar yaşadığını gösteriyor. Durum AK Parti ve ortağı MHP için trajik bir hal alırken Betimar’dan AK Partililerin gururla elden ele dolaştırabilecekleri bir anket yayınladı.

Asılsız haberleriyle gündem yaratmakta pek mahir olan Sabah yazarı Mahmut Övür’ün son yazısını işte bu olay ankete ayırdı:

“Betimar Araştırma şirketinin 23-26 Eylül arasını kapsayan bir kamuoyu araştırması var. 26 ilde 3094 kişiyle yapılan araştırmada ilk olarak şu sorulmuş 

‘Mevcut AK Parti hükümetinin Türkiye’nin gündemini oluşturan sorunları çözebileceğine inanıyor musunuz?’ sorusu sorulmuş.

Evet diyenlerin oranı yüzde 48.7. Hayır yüzde 42.3. Kararsızların oranı ise yüzde 9.

Yüzde 42.3 hayır çıkması muhalefeti umutlandırabilir ama gerçek öyle değil. Öyle olmadığını ikinci soruda görüyoruz. Soru şu: “Muhalefetin Türkiye’nin sorunlarını çözebileceğini düşünüyor musunuz?”

İşte cevaplar; Evet yüzde 17.7. Hayır yüzde 68.5. Cevap yok: 13.8

CHP VE HDP’YE KENDİ OY VERENLERİ BİLE GÜVENMİYOR!

Vahim bir tablo… Tabii burada dikkat çeken önemli nokta, sabah akşam “ülke battı, bitti, dış politikada iflas ettik” siyaseti yapan CHP, İYİ Parti ve HDP’ye oy verenlerin kendi partilerine güvenmemeleri. CHP seçmeninin yüzde 45’i İP seçmeninin yüzde 58’i, HDP seçmeninin de yüzde 71’i kendi partilerinin Türkiye’nin sorunlarını çözeceğine inanmıyor.

İKİDE BİR ERKEN SEÇİM DİYENLER NEREDEYSE BARAJ ALTI OLMUŞ!

Doğrusu bu siyasi zeminde muhalefetin ikide bir erken seçimi gündeme getirmesi suni gündem oluşturmaktan öteye geçmiyor. Bu gerçeği “Bugün bir milletvekili seçimi olsa kime oy verirsiniz?” sorusuna verilen cevaplarda da görüyoruz.

Kararsızlar dağıtıldıktan sonra partilerin oy oranları şöyle:

AK Parti 41.9, CHP 23.4, MHP: 10.5, İYİ Parti: 9.3, HDP 10.7…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri