Ana SayfaTürkiyeBerat Albayrak olayının arkasındaki isim Bülent Arınç mı?

Berat Albayrak olayının arkasındaki isim Bülent Arınç mı?

Berat Albayrak'ın görevi bırakmasının arkasındaki isim Bülent Arınç mı? Bülent Arınç Berat Albayrak iddiası gündem oldu.

Berat Albayrak’ın görevi bırakmasının arkasındaki isim Bülent Arınç mı? Korkusuz yazarı Ahmet Takan, Merkez Bankası’nda yaşananları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Bülent Arınç’ın anlattığını öne sürdü.

Korkusuz yazarı Ahmet Takan ise istifaya giden yolda Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözlerine dikkat çekti.

Arınç – Erdoğan görüşmesi

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına dayandırdığı yazısında Uysal’ın görevden alınması ve Albayrak’ın istifası ile ilgili süreçte yaşananları aktardı.

Murat Uysal’ın görevden alındığı hafta YİK toplantısı olduğunu, toplantı sonrası Bülent Arınç’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile özel bir konuşma yaptığını ifade eden Takan yazısında bu konuşmayı şöyle aktardı:

“Arınç, ekonominin kötü gidişatına izah ettikten sonra ‘Merkez Bankası dövizlerinin tamamen eridiğini’ net olarak Erdoğan’a söylemiş. Tayyip Erdoğan, ‘Sen ne diyorsun? Nasıl olur yahu?’ diye hiddetlenip tepki gösterince ‘Ben senin abinim’ diye konuşmasına devam eden Arınç, geçmişte bazı ülkelerde yaşanan büyük sıkıntıları da hatırlatarak ‘Bizi burada…’ deyip oldukça duygusal tonda söyleyeceklerini bitirmiş.”

“Saray kaynaklarımın anlattığına göre, Bülent Arınç’ın anlattıklarına inanmak istemeyen Tayyip Erdoğan, görüşme tamamlanır tamamlanmaz o anda Merkez Başkanlığı koltuğunda oturan Berat Albayrak’ın sıkı adamı Murat Uysal’ı telefonla aramış. “Bana şu andaki döviz rezervimizi hemen söyle” deyince işin vahametini kavrayan Murat Uysal “Efendim isterseniz ben size bir rapor hazırlayım sayın Bakan ile arz etmeye gelelim” diye işin içinden çıkmaya çalışmış. Bu cevap üzerine Erdoğan, sesini daha da yükselterek “Ben sizden kağıt falan istemiyorum. Hemen şimdi bana rakamları söyleyeceksin” deyince Uysal kaçacak delik bulamamış. Gerçek rakamlarını duyan Erdoğan ise sinirden küplere binmiş.”

Korkusuz yazarı Ahmet Takan sonrasında Erdoğan’ın Murat Uysal’ı arıyarak döviz rezervini sorduğunu, Uysal’ın ilk başta rakamları açıklamak istemese de Erdoğan’ın sinirlenmesi üzerine net rakamları söylediğini iddia etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri