Ana SayfaTürkiyeBülent Arınç'tan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'a birlik çağrısı

Bülent Arınç’tan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a birlik çağrısı

AK Parti’nin önemli isimlerinden Bülent Arınç, bu akşam Habertürk ekranlarında önemli açıklamalarda bulundu. Arınç, yeni parti kuracağı konuşulan Ali Babacan ve Elazığ konuşmasıyla gündem yaratan Ahmet Davutoğlu hakkında önemli ifadeler kullandı.

Bülent Arınç, “Benim talebimle sayın Ali Babacan ile bir görüşmem oldu. Her şeyi konuştuk. Ben Babacan’ı çok severim. Geçen bir haber çıktı, çok üzüldüm. Güya ben ikisiyle değerlendirme yapmışım, güya yemekteymişim. Allah korusun arkadaşlarımı çok sever ve takdir ederim. Ben onlardan farklı düşünüyorum.” dedi.

Arınç: Cumhurbaşkanımız hatalarımız olmuştur, gelin kucaklaşalım diyebilirim

Bülent Arınç, “AK Parti’ye zarar verecek parti kurulmasını uygun görmüyorum. Ama şahsen onları çok seviyorum. Cumhurbaşkanımızın bir şey deklare etmesi lazım. Başta söylediğim gibi Şeyh Edebali’nin vasiyetine uygun olarak tekrar arkadaşlarımla elele vereceğim, bu ülkeyi ileri götürmek için, şimdiye kadar hatalarımız olmuştur, elele verip, kucaklaşalım, tekrar Türkiye’yi 2023’lere ve hedeflere götürelim diyebilir. Bu olasılık en az yüzde 20’lik var” şeklinde konuştu.

Arınç: Davutoğlu’nun bildirisinde yanlış bir yan yok

Bülent Arınç, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu hakkında “Kapılar kapanmadı, arkadaşlarımın iyi niyette olduklarına inanıyorum. Onlar gidişatın eksiklikleri, bu takdirde giderlerse daha kötü olacağına inanıyorlar. Sayın Davutoğlu’nun bildirisinde bunda yanlış yok diyebilirsiniz. Külliyen bir zihniyet değişimine ihtiyaç var. Bir ağlamaya ihtiyaç var. Biz ne çilelerden, zindanlardan geçtik kardeşim.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz