Ana SayfaTürkiyeBülent Arınç'tan yeni parti açıklaması: Bütün başarılarımızda onlar vardı

Bülent Arınç’tan yeni parti açıklaması: Bütün başarılarımızda onlar vardı

Cumhurbaşkanlığı İstişare Kurulu Üyes Bülent Arınç, yeni parti kurma çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Eski Meclis Başkanı Arınç, AK Parti’nin bir yenilenme ihtiyacı duyduğunu belirterek, “17 yıldan bu yana tek başına iktidar olan bir parti, kendi içinde bir yenilenme ihtiyacı duyuyor, son sonuçlara bakarak ‘Artık yeniden güçlü bir teşkilat olmalıyız, siyaseti yeniden yorumlamalıyız, içerideki ve dışarıdaki sorunlarımızı tekrar ilk günkü aşkla yeniden bismillah deyip çözmeye çalışmalıyız’ diyor” ifadelerini kullandı. 

Arınç: Yeni parti kuranları kötü sıfatlarla anamam

Arınç, AKP içindeki bazı isimlerin de partiden ayrılıp yeni parti kurma hazırlığına giriştiğini de hatırlatarak, “Bazı boşboğazların yaptığı gibi kötü sıfatlarla onları anamam” dedi.

Arınç, şöyle konuştu:

“Bu partiden bir kısım insanlar ayrılarak parti kurma hevesine girdiler. Partinin gücünü korumak, eskisinden daha iyi hale getirmek lazım. Ayrılmalar hiçbir zaman faydalı olmadı. Bize düşen görev, bu ana görevi yıpratmamak. Ben AK Parti’nin Türkiye için bir sigorta olduğunu düşünüyorum. Ayrılmak isteyenler bizim insanlarımız. Hiçbirisi hakkında kötü bir şey söyleyemem. Bazı boşboğazların yaptığı gibi kötü sıfatlarla onları anamam. Biz onlarla birlikteydik, bütün başarılarımızda onlar vardı. Ama şimdi bir fitne koptu içimizden ve ayrılmak istiyorlar. Biz bize yakışanı yapmalı, eski liderlerin olduğu gibi toparlayıcı ve bütünleştirici olmalı, herkesi kucaklamalıyız. Herkese vefa borcumuz olduğunu hatırlamalıyız. Göreceksiniz o zaman kimsenin kafasında ayrılık diye bir düşünce olmayacak.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz