Ana SayfaTürkiyeBunu da mı görecektik! Daha neler… Pelikancı Hilal Kaplan’dan 28 Şubatçı Perinçek’e…

Bunu da mı görecektik! Daha neler… Pelikancı Hilal Kaplan’dan 28 Şubatçı Perinçek’e…

Kendisi de türbanlı bir isim olan Hilal Kaplan'ın bugün köşesinde doğrudan Perinçek'e referans vermesi garip karşılandı.

Daha önce “28 Şubat FETÖ’ye karşı yapıldı” sözleriyle gündem olan ve bu sözlerine en sert karşılığı Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’ndan alan Perinçek bu kez de Hilal Kaplan’ın köşesinde çıktı karşımıza.

Hatırlanacağı gibi 28 Şubat’ın hedef aldığı en sembol isim rahmetli Necmettin Erbakan’dı. Dolayısıyla Perinçek de “28 Şubat FETÖ’ye karşı yapıldı” sözleriyle aslında büyük bir skandala imza atmış oldu.

Kendisi de türbanlı bir isim olan Hilal Kaplan’ın bugün köşesinde doğrudan Perinçek’e referans vermesi garip karşılandı.

Orhan Pamuk’un Alman yayın organına verdiği röportajı eleştiren Hilal Kaplan, Pamuk’a kendi sözleriyle karşılık vermek yerine doğrudan Perinçek’i referans gösterdi. İşte Hİlal Kaplan’ın Perinçek ile ilgili o sözlerinden bir bölüm:

Pamuk, Alman devletinin yayın organı DW’ye verdiği röportajda Atatürkçüleri şikâyet etmiş:
“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük Atatürk, Ayasofya’yı müzeye dönüştürmüştü(…) Bu, Kemal Atatürk’ün laiklik geleneğidir. ‘Lütfen bunu değiştirmeyelim’ demeye maalesef korkuyorlar.”

Pamuk, İsviçre gazetesine “1 milyon Ermeni’yi, 30 bin Kürt’ü öldürdük” demeçleri verirken, Doğu Perinçek “1915 olayları soykırım değildir” tezini savunduğu için İsviçre mahkemeleri tarafından hapis ve para cezasına çarptırılmıştı.

O yüzden Pamuk’un cevabını ben değil de Atatürkçü denince akla gelen ilk isimlerden Perinçek versin isterim:

“Kimin Atatürk’ün mevzisinde olduğu 15 Temmuz, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı’nda görüldü. Şimdi de Doğu Akdeniz’de, Suriye ve Irak’ın kuzeyinde ABD tehditlerine karşı mücadele edenler bu mevzide. PKK ve FETÖ ile işbirliği yapanlar ise Atatürk’e ihanet eden konumda. Bu nedenle Ayasofya konusunda verilecek bir Atatürk sınavı yok.”

Peki Davutoğlu geçmişte başörtüsüne karşı çok sert bir mücadele yürüten Perinçek hakkında neler demişti? İşte kısa bir alıntı.

Davutoğlu geçmişte Perinçek için ne demişti?

“Erbakan mı FETÖ’cüydü? Hasan Celal Güzel mi? Muhsin Yazıcıoğlu mu” diye soran Davutoğlu, “Biz o cephede onlarla beraberken Doğu Perinçek’in yeri belliydi. Başörtüsü düşmanlığı yaptı. Türkçe ezanı savundu. Bugün ise yandaş medyada o her gün konuşuyor. Bize ekranlar yasak” demişti.

Davutoğlu,”28 Şubat’ın aktörlerine ekranları açıp, külliyeleri açıp, kaynak aktaranlar bir daha Allah, kitap, din diyerek oy istemesinler, Erbakan Hoca, Anayasa Mahkemesi’nin önünde milletin onurunu savunurken, bu tip adamlar bu milletin inançlarını kökünden yok etmek için çaba sarf ediyorlardı” şeklinde konuşmuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri