Ana SayfaTürkiyeBursa Valiliği'nden itiraf gibi açıklama: Bu nedenle (!) haklarında disiplin soruşturması başlatılmış...

Bursa Valiliği'nden itiraf gibi açıklama: Bu nedenle (!) haklarında disiplin soruşturması başlatılmış…

Eski Bursa Valisi, Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi İzzettin Küçük ve eski Bursa Milletvekili, Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Öztürk 23 Ocak tarihinde Bursa’nın İnegöl ilçesi yakınlarında ağır hasarlı bir trafik kazası geçirmiş, kazadan şans eseri yara almadan kurtulmuşlardı.

Kazanın ardından Vali Küçük’ün yanındaki koruma polisi kaza noktasına yakın bir yerde bulunan polis arkadaşlarını yardım etmeleri için aramış ardından kaza mahalline gelen polisler Küçük ve Öztürk’e yardımcı olarak onları bir polis noktasında misafir etmişler ve yardımcı olmuşlardı.

Yaşanan bu kazanın ardından Vali İzzettin Küçük ve Milletvekili Mustafa Öztürk’e yardıma gelen polisler hakkında soruşturma açılmış ve soruşturmanın sonucunda bir komiser yardımcısının ve üç polis memurunun yerleri değiştirilmişti.

Acil bir durumda ve ağır hasarlı bir kazada yardıma ihtiyacı olan bir Vali’ye ve Milletvekili’ne, daha da önemlisi iki vatandaşa yardım ettikleri için polislerin yerlerinin değiştirilmesi özellikle sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu. Bu tepkilerin ardından Bursa Valiliği’nden adeta itiraf niteliğinde bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada eski Bursa Milletvekilii Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Öztürk’ün tüm iddiaları kabul edilirken, böylesine büyük bir kaza sonucu polis memurlarının yerlerini habersiz terk etmeleri bahane edilerek görevden uzaklaştırılmaları, akıllara “Acaba aracın içindekiler Gelecek Patili olmasa o memurların görev yerleri yine de değiştirilir miydi?” sorusunu akıllara getirdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri