Ana SayfaTürkiyeBütçeyi kaplayan milyarlarca dolar nereye gidiyor? Güzeldülger'in eleştirisine Kılıçdaroğlu'ndan mütevazı bir katkı

Bütçeyi kaplayan milyarlarca dolar nereye gidiyor? Güzeldülger’in eleştirisine Kılıçdaroğlu’ndan mütevazı bir katkı

Cumhurbaşkanı Erdoğan mümkün olan her fırsatta ekonomist kimliğine vurgu yapsa da sayılar hem Erdoğan’ın hem AK Parti yönetiminin ekonomi dersinden sınıfta kaldığını gösteriyor. Abdullah Güzeldülger’in bugün dile getirdiği ‘yap-işlet-devret’ modelindeki karadeliğe Kılıçdaroğlu saatler sonra parti grubunda yer verdi.

Erdoğan daha önce defalarca ‘yap-işlet-devret’ modeliyle hayata geçirilen projelerinde devletin kasasından bir kuruş bile çıkmadığını dile getirdi. Bununla övündü.

Gelecek Partisi Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu Başkan Yardımcısı Abdullah Güzeldülger, ‘kamu özel işbirliği’ (KÖİ) projelerinde devletin zararını tek bir tweet ile ortaya koydu. Güzeldülger, devletin 2022 yılındaki bütçesinde gelir garantili ödeneklere giden milyar dolarların kısa listesini yayınladı.

Abdullah Güzeldülger, kısa süre önce de Kanal 42’de katıldığı programda “Ben ekonomistim” diyen Erdoğan’ın finansal öngörüleri hakkında kısa bir değerlendirmede bulunmuştu.

AK Parti’nin ‘yap-işlet-devret’ modelindeki başarısızlıkları nedeniyle devletin uğradığı zararı istikrarlı şekilde dile getiren Abdullah Güzeldülger’in ardından konu bugün de Kemal Kılıçdaroğlu tarafından ele alındı.

CHP grubunda kamuoyuna seslenen Kılıçdaroğlu, ‘yap-işlet-devret’ modeli için bütçede yer verilen milyar dolarları hatırlattı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri