Ana SayfaTürkiyeBüyük çelişki

Büyük çelişki

Başarısızlıkla sonuçlanan maske dağıtımıyla ilgili AK Parti hükümeti yeni bir karar aldı. Böylece 2 gün içinde İbrahim Kalın ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birbiriyle çelişen açıklamalarına şahit olduk.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün (4 Mayıs) yeni tip Koronavirüs için alınan yeni önlemleri açıkladığı konuşmasında “Normalleşme sürecinin bir parçası olarak, bugüne kadar piyasada satışına izin vermediğimiz cerrahi maske ve bez maske satışına, halkımızın kolayca ulaşabileceği yerlerde izin vermeyi planlıyoruz. Maske türlerine göre bir üst fiyat belirleyerek, halkımızı mağdur edebilecek girişimlerin de önünü keseceğiz” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da 2 gün önce (2 Mayıs) maskenin ücretli satışının gündemlerinde olmadığını söylemişti. Kalın, maske satışına ücretsiz devam edileceğini de söylemişti.

Bu ayrıntıyı gündeme getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Erdoğan ve Kalın’ın açıklamalarının olduğu videoyu paylaştı ve “Maske beceriksizliği: Erdoğan ve Sözcüsü 2 günde birbirini yalanladı” notunu düştü. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri