Ana SayfaTürkiyeBüyük kapışmada ikinci perde! İşte ayyuka çıkan o sansür

Büyük kapışmada ikinci perde! İşte ayyuka çıkan o sansür

Geçen haftaya Fahrettin Altun ile Serhat Albayrak arasında yaşanan SETA sertleşmesi damga vurmuştu. Bu kez gündem Sabah gazetesinin Fahrettin Altun'a uyguladığı sansür.

Geçen haftaya Fahrettin Altun ile Serhat Albayrak arasında yaşanan SETA sertleşmesi damga vurmuştu. Bu kez gündem Sabah gazetesinin Fahrettin Altun’a uyguladığı sansür.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile Sabah gazetesinin patronu Serhat Albayrak’ın arasında yaşanan SETA restleşmesi büyük ses getirmişti.

Sabah gazetesi Fahrettin Altun’u neden sansürledi?

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın düzenlediği İnternet Medyası ve Haberciliği Çalıştayı’na ilişkin, “İletişim Başkanı Fahrettin Altun gazetecilere çattı, muhalefete yüklendi. O kadar televizyon kanalı da “Ulusa Sesleniş” gibi canlı yayınladı.” ifadesini kullandı. 

Barış Pehlivan’ın yazısından bir bölüm…

…Ertesi gün, yani 30 Haziran… 

Elimde gazeteler, sayfaları karıştırıyorum… 

Akşam, Yeni Akit, Yeni Birlik gibi iktidar yandaşı gazeteler birinci sayfadan görüyor Fahrettin Altun’un açıklamalarını. Doğal. 

Peki… 

Ya Sabah gazetesi? Yani AKP’nin medyadaki amiral gemisi? 

Sayfaları çeviriyorum da çeviriyorum… Yok. 

Ne kadar çarpıcı ki basılı gazetede bir satır bile yer vermemişler Fahrettin Altun’a. İletişim Başkanı’nın ağzından çıkan bir kelimeyi bile okurlarıyla buluşturmayı çok görmüşler. 

Nedeni belli değil mi? 

Sabah’ın asıl patronu Serhat Albayrak ile Fahrettin Altun’un arasındaki kavganın ürünü bu görmezden gelme. Sanki, Albayraklar SETA’dan tasfiye ettiği Altun’u gazetelerinde bile görmek istemiyorlar.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri