Ana SayfaTürkiyeBüyük skandal! Sema Silkin: 3 Suriyeli genç yakılarak öldürülüyor, kayıtlara elektrikli soba...

Büyük skandal! Sema Silkin: 3 Suriyeli genç yakılarak öldürülüyor, kayıtlara elektrikli soba yangını olarak geçiyor

İzmirde uyurken yakılarak öldürülen Suriyeli gençlerin ölüm nedeninin tutanaklara ‘elektrikli soba yangını’ olarak geçtiği öğrenildi. Sema Silkin, “Bu vahşete giden yolun taşları ırkçı söylemlere sessiz kalınarak döşeniyor” sözleriyle tepki gösterdi.

İzmir’de 16 Kasım’da uykularında yakılarak öldürülen 3 Suriyeli gencin ölüm sebebinin ilk tutanaklara elektrikli soba yangını olarak işlendiği ortaya çıktı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, “1 faşist Suriyelileri yakacağım diye tehditler savuruyor 3 genci işyerinde yakarak öldürüyor Kayıtlara odadaki elektrikli sobadan çıkan yangın olarak işleniyor 1.5 ay süreyle kamuoyunun haberi olmuyor Bu vahşete giden yolun taşları ırkçı söylemlere sessiz kalınarak döşeniyor” sözleriyle tepki gösterdi.

Ne olmuştu?

Çalışmak üzere gittikleri İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde 16 Kasım’da uykularında yakılarak öldürülen 3 Suriyeli gencin ölüm sebebi, K. K. adlı tutuklu zanlının olaydan önce “Bu Suriyelileri yakacağım, öldüreceğim” dediği yönündeki tanıklığa rağmen kayıtlara “odalarındaki elektrikli sobadan çıkan yangın” olarak işlenmiş. Olayın bir cinayet olduğu, K.K.’nin günler sonra 2 kişiyi daha öldürmesinin ardından evi kendisinin kundakladığını itiraf etmesiyle ortaya çıkmış: “Aldığım notta ‘temizliğe başla’ yazıyordu. Temizliğe başla lafını Türkiye’yi Suriyelilerden temizle olarak anladım. (…) Odanın kapısını altına bez koydum, benzini döküp yaktım.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri