Ana SayfaTürkiyeBüyük soru: Erdoğan koltuğunu kime bırakacak? Süleyman Soylu mu Berat Albayrak mı?

Büyük soru: Erdoğan koltuğunu kime bırakacak? Süleyman Soylu mu Berat Albayrak mı?

Erdoğan sonrası AK Parti'nin başına Süleyman Soylu mu geçecek yoksa Berat Albayrak mı?

Gazeteci Murat Yetkin AK Parti’de Cumhurbaşkanı Erdoğan sonrasını irdeleyen, masaya yatıran bir yazı kaleme aldı. Murat Yetkin yazısında şu soruya yanıt aradı: Erdoğan’dan sonra partinin başına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu mu geçecek yoksa Erdoğan’ın damadı Hazine Bakanı Berat Albayrak mı? Soylu’ya yakınlığıyla bilinen gazeteci Hadi Özışık’ın da bu yazı karşısında söyleyecekleri vardı. Hadi Özışık bu soruya kendince bir yanıt verdi.

Gazeteci Murat Yetkin, “Erdoğan’a halef kim? Albayrak mı, Soylu mu, başkası mı?” başlıklı yazısında araştırma sonuçlarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sonrası AKP’ye ilişkin bir yazı kaleme aldı. Yetkin, Erdoğan’ın kendisinden sonra Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı işaret ettiğini belirtti.

Gazeteci Murat Yetkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğal gaz bulunduğunu ilan ettiği törenle ilgili, “Bir halef ilan etme törenine mi tanık olduğumuz izlenimine kapıldım” değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan’ın kendisinden sonrası için, yani halef olarak damadı olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı işaret etmiş olabileceğini sadece kendisinin değil iş dünyasından isimlerin de düşündüğünü yazan Yetkin, “Bu tür toplantıları yakından izleyen, bazen de katılan kaynağım, ‘Siz de fark ettiniz mi?’ diye sordu, ‘Ben Tayyip Bey’in kendi konuşmasına ara verip bir başkasının konuşmasını bitirmesini beklediğine ilk defa şahit oluyorum.’ Kast ettiği Enerji Bakanı Fatih Dönmez değildi, Albayrak’tı, zaten Dönmez’e de o söz vermişti” ifadesini kullandı.

Yetkin yazısında ayrıca MetroPoll araştırma şirketinin iş dünyasındaki abonelerine gönderdiği ve “AK Parti’nin başında Erdoğan’dan başka birine onay verip vermeyecekleri” sorusunun sorulduğu rapora da yer verdi.

Hadi Özışık Soylu-Albayrak karşılaştırması için ne dedi?

Süleyman Soylu’ya yakınlığıyla bilinen gazeteci Hadi Özışık, kritik soruya kendince bir yanıt verdi. Videoda bu yanıtı izleyebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğal gaz bulunduğunu ilan ettiği tören için “bir halef ilan etme törenine mi tanık olduğumuz izlenimine kapıldım” yorumunu yapıyor Gazeteci Murat Yetkin.

Yetkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk defa konuşmasını keserek Enerji Bakanı Fatih Dönmez’e değil de damadı Berat Albayrak’a söz hakkı vermesini ve övmesini eleştiriyor. Yetkin “Erdoğan’a halef kim? Albayrak mı, Soylu mu, başkası mı?” diye soruyor. Kamuoyu ile paylaşılmayan ankete göre Erdoğan’a halef olacak kişilerden birinci sırada Süleyman Soylu yer almakta. Hadi Özışık Perde Arkası’nda konuyu açıklığa kavuşturuyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri