Ana SayfaMagazinCadılar Bayramı temalı filmler! Cadılar Bayramı’nda hangi filmler izlenir

Cadılar Bayramı temalı filmler! Cadılar Bayramı’nda hangi filmler izlenir

Cadılar Bayramı temalı filmler için öncelikle Netflix’e bakabilirsiniz. Ancak bu tür içindeki filmler sanıldığından çok daha fazla. Sizler için Cadılar Bayramı’nda hangi filmler izlenir sorusun için özel bir seçki hazırlandı.

Cadılar Bayramı filmlerinin insanlara anlattığı şey nedir? Aslında o filmlerin kalbinde yatan DNA şudur: Güvensiz olsanız ve etrafınızda güvenli hiçbir şey olmasa bile, kavgada pes etmeyin, ayağa kalkıp mücadele edin.

Cadılar Bayramı temalı filmler

Yeni Sürüm: ‘Blumhouse’a Hoş Geldiniz’

(Amazon Prime Videosu)

Prime Video, gerilim ve korku filmlerinden oluşan “Blumhouse’a Hoş Geldiniz” antolojisinde bu ay dört yeni başlık yayınladı. Bunların arasında New Orleans’ta geçen bir vampir masalı Black as Night var. Sevgili tombala salonunun yeni sahibi olan bir grup yaşlı arkadaş hakkında Bingo Hell’e göz atılabilir. Sırlarla dolu bir California çiftliğine taşınan genç bir çift hakkındaki Mares filmi de ilginç olabilir.

Herhangi bir paranormal unsurun ortaya çıkmasından önce, yaşlanmış olan Judith, odasında kötü niyetli bir yaratığın izlerini görmeye başlamadan önce bile, “The Manor” güçlü bir korku hikayesiydi. Barbara Hershey’in canlandırdığı Judith felç geçiriyor. Zihninin kontrolünü kaybettiğinden ve ufukta ölümün yaklaştığından korkarak bir huzurevine taşınır.

Bayan Hershey, “Bu bizim ilişki kurabileceğimiz şeyler” diyerek ekliyor “Bir tepedeki perili evden çok daha korkunç, biliyor muydun?”

Kariyerinde çok fazla korku filmi yapmamış olan Barbara Hershey, hikaye ve karakterler zorlayıcı olduğu sürece türün ne olduğuyla ilgilenmediğini söylüyor. Judith’ten etkilendi çünkü karakter sağlığıyla mücadele etmesine rağmen, zayıf bir yaşlı kadının klişe bir portresi olarak sunulmadı.

Bir Uzmanın Önerdiği: ‘Troll 2’

(Plüton TV)

NBC’nin “The Office” dizisindeki Dwight Schrute rolüyle tanınan Rainn Wilson, Payne Lindsey’in paranormal podcast’i “Radio Rental”da bir video mağazası kasiyerini oynuyor. Burada bir Cadılar Bayramı geleneği olması gerektiğine inandığı bir film öneriyor. Bir röportajdan düzenlenmiştir.

“Her zaman gerçekten kötü filmleri sevmişimdir ve paranormal, gizemli hikayeleri ve ürkütücü hikayeleri her zaman sevmişimdir. Cadılar Bayramı’nda her zaman geri döndüğüm film benim en sevdiğim filmlerden biri Troll 2 oldu. Eminim onu ilk kez 90’ların sonlarında VHS’de görmüştüm ve onunla ilgili belgeseli izledikten sonra -‘En Kötü Film’ (Pluto TV, Tubi) geri dönüp tekrar izlemek zorunda kaldım.

“O kadar lezzetli bir tren kazası ki, o kadar farklı seviyelerde izleyebilirsiniz ki, gerçekten bir Cadılar Bayramı geleneği filmi. Tıpkı ‘Harika Bir Hayat’ın Noel ve Yeni Yıl versiyonu gibi.

“Konunun ne olduğunu açıklamak zor ama bir aile, insanları ağaçlara dönüştürmeye çalışan bu vejeteryan goblinlerin musallat olduğu küçük bir kasabaya rastlar. 70’lerin grotesk korku filminden ürkütücü komediye ve şimdiye kadar gördüğünüz en lezzetli, en kötü oyunculuklardan bazılarıyla sürekli ileri geri gidiyor.”

Özel notlar

Cadılar Bayramı serisinin son bölümü Halloween Kills. Peacock’da yayınlanıyor. Yıldız Jamie Lee Curtis kısa süre önce Journal’a korku serisinin kariyerini parlatmış olmasına rağmen korku filmleri izleyemeyeceğini söyledi. Onun korku türüne karşı sıfır sevgisi var.

Lois Duncan’ın “Geçen Yaz Ne Yaptığını Biliyorum” adlı romanı, başrolünde Jennifer Love Hewitt’in aynı adı taşıyan (Peacock kanalında yayınlanan) 90’ların klasik slasher’ına ilham verdi. Bu, üç filmlik bir franchise haline geldi. Şimdi Amazon Prime Video, Lois Duncan’ın romanını bu ayın başlarında gösterime giren bir TV dizisine uyarladı.

Muppets’in ilk Cadılar Bayramı özel bölümü olarak bilinen “Muppets Perili Köşk” şimdi Disney+’da yayınlanıyor.

Kiernan Shipka (“Mad Men,” “Chilling Adventures of Sabrina”), yapımcıların “podcast filmi” olarak adlandırdığı 90 dakikalık bir ses draması olan gerilim filmi “Treat”i, görünüşte mükemmel olan kasabasında kendini mükemmel hissetmeyen genç bir kız hakkında.

Cadılar Bayramı nedir? Ne zaman kutlanır?

Cadılar Bayramı yılın en ürkütücü gecesidir. Cadılar Bayramı sadece ABD’de bulunmuyor. Aslında, dünyanın dört bir yanındaki insanlar tatili birçok farklı şekilde kutluyorlar.

Cadılar Bayramı her yıl 31 Ekim gününde kutlanır. Aslında Azizler Günü olması nedeniyle bir Hristiyan geleneğidir. 31 Ekim’de Cadılar Bayramı korkunç şenliklere sahne olur. Hasat mevsiminin sonu ve kış başlangıcı veya yılın ‘karanlık yarısı’ olarak işaretlenen festival, sonbahar ekinoksu ile kış gündönümü arasında gerçekleşir.

Cadılar Bayramı uzun zamandır hem çocuklar hem de yetişkinler için favori bir tatil olmuştur. Balkabağı oymak ve kostümler seçmek, günün heyecan verici uğraşlarının bir parçasıdır.

Cadılar Bayramı, devam eden koronavirüs pandemisi nedeniyle geçen yıl oldukça farklı ve sönük geçmişti. Ancak 2021’de hiçbir kısıtlaması olmadığı insanlar korkutucu şenliklere katılmak için istekli.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri