Ana SayfaTürkiyeCahilliğin dipsiz bir kuyu Ahmet! Endişeli muhafazakarlar olayını tamamen yanlış anlamışsın

Cahilliğin dipsiz bir kuyu Ahmet! Endişeli muhafazakarlar olayını tamamen yanlış anlamışsın

TİP milletvekili Ahmet Şık, yaptığı çılgın, artistik, atarlı son açıklamasıyla ‘endişeli muhafazakarlar’ tartışmasına kafadan daldı. Daha o dakika meseleyi çok ama çok yanlış anladığı da çıktı ortaya.

Gelecek Partisi ve DEVA’nın sıklıkla dile getirdiği ‘endişeli muhafazakarlar’ deyiminin hatalı olduğunu belirterek ‘imtiyazlı muhafazakarlar’ kavramının kullanılmasını teklif eden Ahmet Şık, yaşadığı kafa karışıklığı ve bilinç kaymasıyla şaşkınlık yarattı.

Gelecek Partisi ve DEVA’yı kastederek “Bu dönemin suçlarına ortak olacak bir imtiyaz elde ettiyseniz sonuna kadar endişelenin. Çünkü onlardan hesap sorulması gerekiyor” diyen Ahmet Şık, 2 dakika boyunca içi boş, meseleyi tamamen ıskalayan analizleriyle “Bu cahillik şans eseri oluşamaz. Özel bir çaba gerektirir” şeklindeki o ünlü sözü hatırlattı.

Ne Ahmet Davutoğlu’nun ne de Ali Babacan’ın AK Parti’nin içinde Erdoğan’a karşı verdikleri mücadeleden bihaber olduğu ortaya çıkan Ahmet Şık, cahilliğiyle göz kamaştırdı.

Ortada büyük bir yanlış anlaşılma var. Çünkü endişeli muhafazakarlar kavramı, AK Parti’ye yıllarca oy veren bir kitleyi işaret ediyor. Örneğin başörtüsü takan ve kamuda bir engelle karşılaşmayan kitleyi. Ahmet Şık’ı “AK Parti kaybederse biz de kaybederiz” diyen bir kesimin tedirginliğini ıskalayıp endişeli muhafazakarlar deyiminden Gelecek ya da DEVA Partili yöneticilerin kastedildiğini sanması tarihi bir aptalık olarak da kayıtlara geçti.

Sema Silkin’den Ahmet Şık’a yanıt

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, Ahmet Şık’ın o sözlerini es geçmedi. Bir cevap yayınlayan Silkin, “Gelecek Partisi o görmezden gelmeye çalıştığınız endişelerin de teminatı olmak için mücadele ediyor. Madem mahkeme kurmaya heveslisiniz bizden başlayın yargılamaya” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri