Ana SayfaMagazinCan Bonomo'dan Yahudi yorumuna sert tepki! Can Bonomo Yahudi mi?

Can Bonomo’dan Yahudi yorumuna sert tepki! Can Bonomo Yahudi mi?

Can Bonomo'dan Yahudi yorumuna sert tepki! Can Bonomo Yahudi mi? Can Bonomo yardım paylaşımına gelen Yahudi yorumuna sert tepki gösterdi.

Can Bonomo’dan Yahudi yorumuna sert tepki! Can Bonomo Yahudi mi? Can Bonomo yardım paylaşımına gelen Yahudi yorumuna sert tepki gösterdi.

Can Bonomo’dan Yahudi yorumuna sert tepki!

Can Bonomo, SMA hastalarına destek vermek için başından çıkarmadığı şapkasını paylaştığı bir gönderiyle satışa çıkardı. Gönderinin altına yapılan Yahudi yorumu Can Bonomo’ yu fena kızdırdı.

Ünlü şarkıcı İsrail’in Filistine uyguladığı saldırılar sonrası SMA hastalarına yardım paylaşımı altına bir kullanıcının “Keşke Yahudilerin yaptığına bir tepki verseydiniz” yorumuna sert tepki gösterdi. Can Bonomo o yoruma şu sözlerle cevap verdi. “İsrail asıllı biri değilim ben, İspanyol kökenli bir Türk’üm. Bunların hiçbiri beni tanımlayan şeyler değil, ırk ve coğrafyayla kafayı bozmuş mikro insanlar bana hatırlamadığı sürece, gün içerisinde aklıma dahi gelmiyor.

Filistin’de yaşamını yitiren masum insanlar ve çocuklarla ilgili fikirlerimi belirttim. Daha önce de belirtmiştim.

Dünyayı Instagram’dan değiştirmeye çalıştığınız için geri kalan hiçbir şeyi takip edemiyorsunuz sanıyorum. Sizler ırkçısınız çocuklar. Bu dünyanın problemi sizlersiniz.

Eğitimsiz, cahil ve ırkçı olmanız bu dünyanın en büyük sorunu. Sosyal medya hesaplarında bayrak koyduğunuz zaman elinizden geleni yapmış olduğunuzu varsayıyor ve vicdanınızı rahatlatıyorsunuz.

İşin b…. kısmı vicdanınız o kadar zayıf ki bu size yeterli geliyor. Bir azınlığı köşeye sıkıştırmakta, ona zorbalık etmekte beis görmüyorsunuz.

İnsanlığa biraz değer veriyorsanız gerçek yetişkiler olana, insanı etnik kimliğiyle, denk geldiği coğrafyayla değil, salt insanlığıyla tanıyıp tartmaya başlayana kadar çürük fikirlerinizi kamu nezdinde beyan etmeyin; aksiyon almayın.

Bunu 100 sene önce başarabilmiş olsaydık zaten konuşmuyor olurduk bunları şimdi.”


Can Bonomo Yahudi mi

2012 yılı Eurovision yarışmasında  Türkiye’yi temsil eden genç sanatçı Can Bonomo, o dönem katıldığı bir programda “Yahudi misin?” sorusuna “Ben Türküm Yahudi olmak bir dindir” dedi: “Müziğin dili, dini, ırkı yok. Ben Türküm. Yahudi olmak bir dindir. Türkiye’de 36 ayrı etnik kökenden insan yaşıyor. 540 senedir buradayız. Bunun konuyla alakası yok. İsrail ile alakası yok. İspanya’dan 540 yıl önce gelmişiz. Türküm, Türkiye’yi temsil edeceğim” sözleriyle cevap verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri