Ana SayfaTürkiyeCan Gürses Özgür Demirtaş ile dalga geçti

Can Gürses Özgür Demirtaş ile dalga geçti

Önceki gün gazeteci Enver Aysever ile yaşadığı polemikle gündeme gelen iktisat profesörü Özgür Demirtaş bu kez de kişisel gelişim videosuyla adından söz ettiriyor.

Önce Enver Aysever ile Özgür Demirtaş arasındaki polemiğe kısaca bir değinelim. Özgür Demirtaş doğrudan Enver Aysever’i hedef almamış olsa da Aysever’in radarından kaçamadı. Enver Aysever twitter’dan şöyle bir cümle kurdu: Siyaseti ideolojileri bırakın, kendinizi geliştirin” İşte bu neoliberal söylem insanlığın en büyük belasıdır. Siyaset olmadan, salt kendini düşünerek nasıl iyi insan olacaksın, sağlıklı toplum yaratacaksın? Ahmak.

Özgür Demirtaş da Enver Aysever kim diyerek Aysever’in daha önce kendisi hakkında attığı saldırgan iki tweet’i paylaştı.

Enver Aysever - Özgür Demirtaş neden tartıştı? Kıskançlık mı ideolojik mi?
Özgür Demirtaş ile Enver Aysever polemiğinden belgeli bir ekran görüntüsü.

Bu ilgi çeken polemiğin dumanı henüz üzerindeyken ÖzgürDemirtaş bu kez de bir kişisel gelişim konuşmasıyla gündeme geldi. Ancak bu kezsosyal medya kullanıcıları Özgür Demirtaş’ı karikatür buldu.

Bu kez Can Gürses Özgür Demirtaş’ı ti’ye aldı

Bilim ve teknoloji alanına olan yoğun ilgisiyle bilineneğitimci Can Gürses, Türk Psikologlar Derneği’nin paylaştığı Özgür Demirtaşvideosuyla dalga geçti. Can Gürses, videoyu “Her şey bir yana… Benim anlamadığım; Psikologlar Derneğibu videoyu örnek vaka niyetine mi paylaşmış acaba? notuyla paylaştı.

Bir başka twitter kullanıcısı ise Özgür Demirtaş’ın yoğun güven pompalayan ancak yapaylık kokan ‘kendinegüven, çabala’ videosunu “ABDkırsalındaki küçük kiliselerde aşırı mimik ve JESUS LOVES YOU’larla cemaaticoşturan manyak papaz.” sözleriye eleştirdi.

Aslında bu olay yani Prof. Özgür Demirtaş ile dalga geçmek Can Gürses için ilk değil ve galiba son da olmayacak. Henüz yıl 2017 iken ve Prof. Demirtaş televizyonlarda yeni yeni görünmeye başladığı zamanlarda bile Can Gürses kendisinden pek de hoşlanmıyordu. İşte Can Gürses’in 2017’den gelen bir başka Prof. Demirtaş tweet’i daha.

Can Gürses neden yakaladığı her fırsatta Prof. Özgür Demirtaş ile dalga geçiyor?

Eğer Can Gürses sizin de ilgiyle takip ettiğiniz ve hakkında haberler okumaktan keyif aldığınız bir kişiyse Can Gürses hakkındaki bir başka habere göz atabilirsiniz. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz