Ana SayfaTürkiyeCan Paker’le, Mehmet Uçum’la mücadele edecekseniz bunun yeri Davutoğlu’nun yanıdır gençler

Can Paker’le, Mehmet Uçum’la mücadele edecekseniz bunun yeri Davutoğlu’nun yanıdır gençler

“Saray’daki Soroşçular” tartışmasına Şamil Tayyar’ın ardından Mehmet Metiner de katıldı. AK Parti’ye en yakın iki isim Mehmet Uçum ve Can Paker eleştirilerin hedefinde yer alıyor.

AK Parti’de mekanın sahipleriyle sonradan gelenler arasındaki ayrılık hiç olmadığı kadar derin bir çatlağa dönüştü.

Yüzde 50+1’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kurulmuş bir tuzak olduğunu söyleyerek başkanlık sisteminin mimarı Mehmet Uçum’a işaret eden Şamil Tayyar’ın ardından Mehmet Metiner de tartışmaya dahil oldu. Bu kez sadece Uçum değil Can Paker de hedefte.

Hem Tayyar’ın hem Metiner’in ‘Sorosçuluk’la itham ettiği Mehmet Uçum ve Can Paker bilindiği gibi AK Parti’deki Pelikan yapılanmasının çok kritik iki ismi.

Bir dönem Erdoğan’a en yakın isimlerden biri olan Mehmet Metiner, Şamil Tayyar ile Mehmet Uçum arasındaki ‘sorosçuluk’ tartışmasına “Görünen o ki Soros’un her yerde her kesimde adamları var. Hep içimizden vurulduk. Başımıza geçirdiklerimizin ihanetine uğradık. Gerekli dersi almadığımızı görmek üzüyor bizi. Şimdilik bu kadar diyeyim” sözleriyle dahil oldu.

Kısa analizi şu daha da kısa notla bitirelim. Can Paker ya da Mehmet Uçum’la mücadele edecekseniz bunun yeri Davutoğlu’nun yanıdır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri