Ana SayfaTürkiyeCanlı yayın kameramanı engellenen Gelecek Partisi'ne emniyet yetkilisinden yanıt

Canlı yayın kameramanı engellenen Gelecek Partisi’ne emniyet yetkilisinden yanıt

Gelecek Partisi Genel Başkan Basın Müşaviri Ufuk Karcı, bugün TBMM önünde cereyan eden bir diyaloğu paylaştı

Bu hafta içinde ‘Temiz Siyaset’ hareketi başlatan Gelecek Partisi, bugün Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun da katılımıyla TBMM önünde bir açıklama yaparak çağrısını yineledi.

Açıklama öncesi emniyet güçleri Gelecek Partililere sert müdahalede bulunurken çıkan arbedede Şanlıurfa İl Başkanı Abdullah Yeşil de darbedildi.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Gelecek Partisi’nin canlı yayın kameramanı açıklamanın yapıldığı alana emniyet yetkililerince sokulmak istenmezken Ahmet Davutoğlu’nun basın müşaviri Ufuk Karcı, bir emniyet müdür yardımcısıyla arasında geçen diyaloğu Twitter üzerinden paylaştı.

Zaten Halk TV ve FOX TV’ye çıkıyorsunuz!

Karcı, canlı yayın aracının alana sokulması için yardım talebinde bulunduklarını belirterek “Canlı yayın kameramanımızın alınmadığını duydum. Yetkili Emniyet Müdür Yardımcısı olan kişiye bildirip, yardımcı olmasını basın özgürlüğü kapsamında rica ettim. Kendisi bana “Hangi kanalda yayınlanacak ki” diye sordu. Ben de Kendi sosyal medya mecramızda yayınlanacağını belirttikten sonra, “malum bize kanallar ne kadar yer veriyor ki!” gerçeğini hatırlattım.” ifadeleriyle arasında geçen diyaloğu aktardı.

Karcı, emniyet yetkilisinin kendisine “Zaten Halk TV ve Fox TV’ye çıkıyorsunuz” dediğini de ifade ederek “Bir emniyet mensubunun kurumları kendi kriterlerine göre ayrıştıran bir siyasetçi diliyle konuşması beni son derece rahatsız etti” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri