Ana SayfaTürkiyeÇarşı karıştı! Bahçeli'den Numan Kurtulmuş'a salvolar

Çarşı karıştı! Bahçeli’den Numan Kurtulmuş’a salvolar

Devlet Bahçeli, Ekrem İmamoğlu hakkındaki sözleri nedeniyle açıktan hedef aldığı Numan Kurtulmuş’a “Senin varmak istediğin yer neresi, yapmak istediğin nedir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hem AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’u  hem de teftiş kararının Ekrem İmamoğlu’nu güçlendireceğini söyleyen Bülent Arınç’ı hedef aldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, İBB’ye yönelik teftiş konusunda konuşan AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’a ve teftiş sürecinin İmamoğlu’nun tabi adaylığını güçlendireceğini belirten TBMM eski Başkanı Bülent Arınç’ı isim vermeden sert tepki gösterdi.

CHP’de yer mi yapıyorsun?

Bahçeli, Bülent Arınç’ın teftiş açıklamasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Özel teftişten dolayı endişeli ve üzüntülü olduğunu söyleyen, sürecin İmamoğlu’nun tabi adaylığını güçlendirdiğini ifade eden, bizim de bu niyette olduğumuza yönelik kuşkularını paylaşan sulu gözlü siyasetçi sana soruyorum, siyasete devam etmek için CHP’de yer mi yapıyorsun?

Kaybettiğin itibarını Halk TV ekranlarında mı arıyorsun? Önyargıyla teftiş sürecinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’yla ilgili bir mesele olmadığını iddia edenler siz nasıl bir kafaya sahipsiniz?”

Senin varmak istediğin yer neresidir?

Bahçeli, İBB’ye yönelik teftiş konusunda açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş’u da tepki gösterdi. Bahçeli, “Bununla iktifa etmeyip, “TSK’nın içerisinde bazı FETÖ’cülere karşı operasyon yapılması hükümetin TSK’ya tavrını mı ortaya koyar” sorusuyla teftiş sürecini baltalamak isteyen, dönemin Genelkurmay Başkanı’nı, bugünün Milli Savunma Bakanı’nı töhmet altında bırakan saygıdeğer siyasetçi, senin varmak istediğin yer neresi, yapmak istediğin nedir?” diye sordu.

Kurtulmuş ne demişti?

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, geçen hafta konuk olduğu Habertürk TV’de özetle şu ifadeleri kullanmıştı:

“Türkiye terörle mücadele ediyorsa dağda, şehirde ve aynı şekilde kamu kurum ve kuruluşlarda da bu mücadeleyi yapar. TSK’da, Emniyet’te bazı FETÖ artıklarıyla ilgili soruşturmalar yürütülüyor, kimse ‘nereden çıktı bu soruşturma’ demiyor.

Mücadeleyi sürekli yaparsınız. Aynı mantıkla devam edersek TSK’nın içerisinde bazı FETÖ’cülere karşı operasyon yapılması hükümetin TSK’ya karşı tavrını mı ortaya koyar? Hayır, terörle mücadelede bir süreklilik vardır.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda operasyon yapılırsa bakanlığı mı suçluyoruz? Bunlar ayıklamanın devletin bir gereğidir.

Burada terör örgütlerine karşı mücadelenin doğal bir mücadelesi olarak bunu görmek lazım, İBB samimi ise bu noktada Bakanlık teftişlerine yardımcı olmaları gerekir, gereken bilgi ve belgeleri takdim etmek gerekir.”

Arınç ne demişti?

Halk TV’den İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtlayan TBMM eski Başkanı Bülent Arınç da İBB’ye yönelik teftiş hakkında şunları söylemişti:

“Ekrem Bey’in önüne geçenler şunu düşünmüyorlar: Bu kişiye yanlış yaparsanız bizim halkımızın gönlünde mağduriyete karşı duyarlılık var. İkincisi, söylediklerinizin doğru olmadığı ortaya çıkarsa kendinizi yıpratırsınız.

Yapılmak istenen şeyin hiçbir anlamı yok. Süleyman Soylu’yu yanlış bulduğumu ifade etmeliyim. Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu gelişmelerden ne çıkabileceğini, çok iyi bir hesap adamı olduğu için bilmesini isterim.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri