Ana SayfaTürkiyeÇay simit hesabı yapan Muhammet Emin Akbaşoğlu kimdir?

Çay simit hesabı yapan Muhammet Emin Akbaşoğlu kimdir?

Çay simit hesabıyla vatandaşları kızdıran AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu kimdir? Söylediği hangi sözler onu bir anda gündemin en üst sıralarına taşıdı?

Akbaşoğlu’nun çay simit formülü

Muhammet Emin Akbaşoğlu katıldığı bir programda sarf ettiği “Asgari ücretli çalışan ailesine günde 3 öğün simit yedirse, ayda cebine 1120 lira para kalır” sözlere kimse bir anlam veremedi. Dahası bu sözleri duyan vatandaşlar neye uğradıklarını şaşırdı. Çünkü AK Partili bir isim çıkmış vatandaşlara günde 3 öğün simit yerseniz cebinizde paranız kalır tavsiyesinde bulunuyordu.

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, katıldığı etkinlikte vatandaşları kızdıran şu ifadeleri kullandı: Çankırı’da bir çay 1 TL, simit 1 lira. 5 kişilik bir aileden yapacağım hesabı. Ak Parti kurulduğunda 2002 yılında asgari ücretli vatandaşımızın maaşı sabah, öğle, akşam çay simit almaya yetmiyordu. Şimdi asgari ücretlinin maaşı ne kadar, 2 bin yirmi lira. Koyduk kenara. Bir çay bir simit iki lira. Beş kişilik bir aile bir öğünde 10 lira. Günde 30 lira. Ayda ne yapar, 900 lira. 2020 lira eksi 900 lira ne yapar; demek ki 1120 lira cebinde kalıyor.

Vikipedi’ye göre Muhammet Emin Akbaşoğlu kimdir?

Muhammet Emin Akbaşoğlu, Türk siyasetçi, avukat, hukukçu. Çankırı Kurşunlu Taşkaracalarlı olan Muhammet Emin Akbaşoğlu, 06.10.1968’de İstanbul Gaziosmanpaşa’da doğdu. Küçükköy İ.H.L. ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu, ayrıca Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdi. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz