Ana SayfaSporÇekya Danimarka özet izle! 1-2 Çekya Danimarka maçı geniş özet izle

Çekya Danimarka özet izle! 1-2 Çekya Danimarka maçı geniş özet izle

Çekya Danimarka özet izle! 1-2 Çekya Danimarka maçı geniş özet izle. Avrupa Futbol Şampiyonası EURO 2020 çeyrek final mücadelesinde bu akşam Çekya, Danimarka ile karşı karşıya geliyor.

Çekya Danimarka özet izle! 1-2 Çekya Danimarka maçı geniş özet izle. Avrupa Futbol Şampiyonası EURO 2020 çeyrek final mücadelesinde bu akşam Çekya, Danimarka ile karşı karşıya geliyor.

Çekya Danimarka özet izle

EURO 2020’nin çeyrek finalinde karşı karşıya gelecek Çekya ve Danimarka maçı Bakı Olimpiya stadında gerçekleşecek. Saat 19.00’de başlayacak olan karşılaşma TRT 1 ekranlarından naklen ve şifresiz olarak takip edilebiliyor.

Adını son son 4 takım arasında hedefleyen Çekya, Danimarka ile karşılaştığı son 2 müsabakada gol yemeden kazanmıştı. Çekya, elde etttiği bu üstünlüğünü korumaya çalışacak.

EURO 2020’nin çeyrek final karşılaşması olan Çekya Danimarka mücadelesini Björn Kuipers yönetecek. Björn Kuipers’ın yardımcılığını ise Sander van Roekel ve Erwin Zeinstra yapacak.

1-2 Çekya Danimarka maçı geniş özet izle

Danimarka, İngiltere veya Ukrayna ile yarı final maçı ayarlamak için Çek Cumhuriyeti’ni bir kenara iterek 2020 Euro’nun son dördüne güvenli bir şekilde girdi.

Son üç maçında devreyi 1-0 önde tutan Danimarka, ilk yarıda kendilerine bir ün kazandırdı. Kasper Hjulmand’ın adamları, Thomas Delaney’nin Bakü’nün Jens Stryger Larsen’in hassas köşesinden eve gitme özgürlüğüne sahip olması nedeniyle, yetkilerini başından beri savundular. 

Çek Cumhuriyeti’nin gole tepkisi iyi oldu ve Tomáš Holeš, Kasper Schmeichel’i Çek’in inisiyatifine bahşeden hatayı telafi etmeye zorlarken neredeyse kendilerini yeniden çekişmeye sürüklediler.

Danimarka, Tomáš Vaclík’in aradan hemen önce Mikkel Damsgaard’ın grevine eşit olduğu karşı saldırıyı araştırmaya devam etti. Bu araştırma sonunda meyvelerini verdi, çünkü Joakim Mæhle’nin sağ ayağının dışıyla yaptığı alay, Danimarkalı’nın liderliğini ikiye katlamak için işaretsiz bir Kasper Dolberg tarafından eve döndü.

İlk yarının tam tersine Çek Cumhuriyeti tuzaklardan kurtuldu ve Danimarka’yı üşüttü. Jaroslav Šilhavý, Michael Krmenčík’i tanıttı ve 25 yarda vuruşu Schmeichel’in avuçlarını yaktığı için PAOK adamının otoritesini damgalaması 29 saniye sürdü. Patrik Schick, Vladimír Coufal’ın çarmıhının sonundaydı ve eve dönmek ve Çek’e bir can simidi verdi.

Yussuf Poulsen ve Mæhle Danimarka için maçı tamamlamaya yaklaştılar, ancak Çekler ikinci kez güçlü bir Danimarka arka korumasını kırmayı başaramadığı için üçüncüye gerek yoktu. Sonuç, Çarşamba günü Wembley’de Danimarka için üçüncü kez yarı final düzenliyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri